Krajowa Liga Żużlowa – Rozgrywki dwóch prędkości.

Niedzielne starcia ósmej rundy KLŻ, nakreśliły nam bardzo jasno, kto zawalczy o awans. Na czele stawki znajdują się ośrodki z Gniezna czy Tarnowa i trudno przypuszczać, aby ktoś inny rozwiązał sprawę promocji do wyższej klasy.

Wygrane Unii Tarnów czy Ultrapur Startu Gniezno w miniony weekend, pozwoliły im postawić kolejny krok w drodze po upragniony awans. Oba ośrodki ambitnie celują w finał rozgrywek i jego pozytywny finisz i na ten moment trudno przypuszczać, aby Polonia Piła czy Kolejarz Opole mógł im w tym przeszkodzić. Co prawda nadal w walce znajdują się Bawarczycy czy Łotysze, lecz ci w końcowej fazie nie będą mogli zawalczyć o awans, a co za tym idzie ten przejdzie na następną drużynę.

Aż sześciopunktowa zaliczka Unii Tarnów nad Optibet Lokomotivem, a siedmio nad Diabłami z Landshut czy Opolanami sprawia, że mamy tak naprawdę rozgrywki dwóch prędkości. Na czele szusują Gnieźnianie i Tarnowianie, a o pozostałe cztery miejsca w tabeli toczy się bardzo wyrównana walka.

W trakcie sezonu zasadniczego czeka nas drugi akcent przedsmaku walki o promocję. Dziesiątą kolejkę skończymy rewanżem pomiędzy Unią Tarnów, a Ultrapur Startem Gniezno. Mecz ten da nam małą podpowiedź co może stać się później w kluczowym momencie play-offów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to