Wielki znak zapytania nad losem Unii Tarnów

Krajowa Liga Żużlowa – Wielki znak zapytania nad losem Unii Tarnów.

Miało być tak pięknie, mogliby powiedzieć sternicy Grupa Azoty Unia Tarnów, bowiem nad sielankowym planem na nadchodzący sezon zawisły niezwykle ciemne i ciężkie chmury. Niepewna jest przyszłość sponsora tytularnego, a co za tym idzie z wielkich celów może nic nie wyjść.

Na najniższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce w trakcie okienka transferowego niezwykle aktywne były ekipy z Piły, Gniezna czy tez wspomnianego Tarnowa. Unia od lat walczy o swoje odrodzenie, a to miało nadejść ze wzmocnionym wsparciem Grupy Azoty. Podmiot z grupy Spółek Skarbu Państwa jednak notuje olbrzymie straty finansowe, a kondycja firmy wisi na włosku. Jak przekazał związany z klubem Robert Wardzała – Wczoraj otrzymałem informację od prezesa zarządu ŻSSA o groźbie wycofania drużyny z rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej. Dzisiaj rozmawiałem z przewodniczącym sejmowej Komisji Aktywów Państwowych o sytuacji finansowej Grupy Azoty. Potwierdziły się przypuszczenia, że po 8 latach rządów PiS i traktowania firmy jak politycznego folwarku, jej kondycja jest fatalna – rozpoczął w swoim wpisie w mediach społecznościowych.

Fakt słabej pozycji Grupy Azoty może poskutkować jej wycofaniem się ze sponsoringu, a to z kolei mogło pogrzebać czarny sport w Tarnowie. Unia podpisała wielu znakomitych zawodników w tym Timo Lahtiego czy Davida Bellego, a ich kontrakty do najtańszych nie należą. W obliczu takiego obrotu sprawy, przed sternikami Jaskółek niezwykle ciężkie zadanie – Obawa, że nie będzie mogła wspierać drużyny żużlowej jest realna. Musimy zapewnić naszemu zespołowi innego sponsora lub sponsorów. Nie będzie to łatwe, bo czas nagli. Do rozpoczęcia sezonu zostało tylko 6 tygodni. Jestem w kontakcie prezydentem Tarnowa, będę rozmawiał z p.o. prezesa zarządu Grupy Azoty. Zrobimy wszystko, by Tarnów nie utracił żużla! – podsumował były żużlowiec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to