Zygmunt Dziemba komentuje zmiany w KLŻ

Krajowa Liga Żużlowa – Zygmunt Dziemba komentuje zmiany: „Z nami nawet nikt nie rozmawiał”

Opublikowany jakiś czas temu kalendarz dawnej 2. Ligi Żużlowej, a obecnie KLŻ spotkał się z olbrzymią krytyką fanów, środowiska, a przede wszystkim klubów. Nie innego zdania jest Prezes Zygmunt Dziemba, który dosadnie mówi o żalu jaki ma do działaczy Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Aż do połowy lutego musieliśmy czekać na terminarz rozgrywek najniższego szczebla, lecz ten nie przyniósł dobrych humorów w ośrodkach. Wszystko to za sprawą bardzo szybkiego startu rozgrywek, o czym na łamach po-bandzie.com.pl mówi Prezes Kolejarza Opole – Dziwię się, że liga ma się rozpocząć już pod koniec marca, tak naprawdę bez czasu na przygotowania czy sparingi. Według mnie to za wcześnie, by rozgrywać mecze. Wiemy, jak jest z pogodą w tym okresie, zresztą poprzedni sezon dobitnie nam to pokazał. Z kolei w czerwcu i lipcu, czyli miesiącach, gdzie ta pogoda jest już dużo pewniejsza, mamy tych meczów bardzo mało. Nie rozumiem więc tego pośpiechu. Nie my jednak o tym decydujemy – rozpoczął – Z nami nawet nikt nie rozmawiał i nie pytał o zdanie na temat nowych przepisów. W wyższych ligach takie zmiany są uzgadniane przynajmniej rok wcześniej. Tutaj dowiadujemy się tak naprawdę z dnia na dzień – grzmi Zygmunt Dziemba.

Kolejną zmianą, która szczególnie dolała oliwy do ognia to sześciodrużynowy format play-off, który może dać w rezultacie to, iż cała liga pojedzie w fazie pucharowej. Fakt ten jest przypuszczalny, gdyż do teraz nie wiadomo, jak wygląda sytuacja Speedway Kraków – Tego też w ogóle nie rozumiem. Jak wiemy, drużyny zagraniczne i tak nie mogą awansować do Metalkas 2. Ekstraligi, więc o finał tak czy tak będą walczyć tylko cztery, w porywach do pięciu drużyn. Moim zdaniem to totalnie bez sensu. Runda zasadnicza będzie tak naprawdę po nic, bo i tak praktycznie cała liga do tych play-offów przystąpi. Ktoś tego albo nie przemyślał, albo po prostu na siłę chce rozegrać jak najwięcej spotkań – zakończył Dziemba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to