Paweł Przedpełski związał się z nowym klubem w Szwecji!

Paweł Przedpełski z nowym klubem!

Nowym klubem w lidze szwedzkiej dla kapitana Apatora Toruń będzie Vastervik Speedway. Wychowanek “Aniołów” został wybrany jako następca niemogącego jeździć w żadnej z liczących się lig Artioma Łagutę.

Pierwotnie Przedpełski w nadchodzącym sezonie miał reprezentować barwy Vetlandy Speedway, lecz jak już informowaliśmy na naszym serwisie, klub ogłosił upadłość co wiązało się z tym iż kontrakty zawodników automatycznie zostały rozwiązane, a żużlowcy zostali bez klubu.

Jednak zamieszanie z sankcjami na rosyjskich jak i białoruskich żużlowców sprzyja zawodnikom szukającym klubu po upadku zasłużonego klubu. Vastervik zgłosiło się po Pawła po tym kiedy nie mogli oni skorzystać z usług Artioma Łaguty oraz Wiktora Kułakowa. Miejsce tego drugiego na ten moment zajął Kenneth Bjerre.

Menedżer Vastervik komentuję następująco tą sytuację: “Nowe zasady sprawiły, że musieliśmy się rozstać. Nie chcieliśmy mieć w składzie też trzech zawodników z cyklu Speedway Grand Prix. Po sankcjach na rosyjskich żużlowców, musieliśmy znaleźć zastępstwo. Po upadku Vetlandy, szybko znaleźliśmy porozumienie. Z Pawłem w składzie zyskujemy na sile