Andrzej Lebiediew w Unii Leszno

PGE Ekstraliga – Andrzej Lebiediew zaprezentowany przez Byki.

Kolejny podpis drugiego dnia okienka transferowego stał się faktem. Do ekipy FOGO Unii Leszno dołączył Andrzej Lebiediew, który po niezłym roku w Krośnie zadomowił się w najlepszej żużlowej lidze świata.

Wraz z awansem do PGE Ekstraligi z Cellfast Wilkami Krosno w głowie Andrzeja Lebiediewa kiełkowała myśl o tym, aby pokazać się jak najlepiej o czym sam zainteresowany nie raz mówił. Plan indywidualnie spełnił całkiem owocnie, bowiem co założył to spełnił pozostając w Elicie na sezon 2024.

Chętnych na usługi Łotysza nie brakowało. Mówiło się o sporym zainteresowaniu For Nature Solutions KS Apatora Toruń czy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, lecz ostatecznie popularny „Barney” wybrał Unię Leszno.

Sam zainteresowany zdążył wypowiedzieć już bardzo ważne słowa w kierunku swoich nowych fanów – W sezonie 2024 będę reprezentował barwy królowej żużla Unii Leszno i dziękuje za zaufanie. Ja już pracuję ciężko, bo być bykiem to ciężkie zadanie, ale ja chcę być silnym punktem drużyny z którego Wy(kibice) będziecie zadowoleni. Nie jeden się zdziwi w przyszłym sezonie. Pracujemy na to i jestem pewien ze nic nam nie zabraknie – napisał Lebiediew.

Za Łotyszem całkiem niezły sezon zwieńczony średnią 1,697 pkt/bieg plasującą go tuż za plecami Piotra Pawlickiego czy Patryka Dudka. Wychowanek Lokomotivu Daugavpils dodatkowo zaliczył cenne starty w cyklu SGP, w których wypadł na tyle dobrze, że organizatorzy zaprosili go do stałej stawki przyszłorocznej rywalizacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to