Sparta w finale bez Janowskiego i Woffindena!

PGE Ekstraliga – Betard Sparta w finale bez Janowskiego i Woffindena.

Wszystko stało się jasne za pośrednictwem wczorajszego komunikatu Speedway Grand Prix. Absencja dwóch zawodników Betard Sparty Wrocław wyklucza ich z pierwszego meczu o złoty medal Speedway Ekstraligi!

Fani wrocławskiej Sparty w głębi ducha wierzyli, że ich ukochany zespół przystąpi chociażby z Tai’em Woffindenem do pierwszej batalii z obrońcami tytułu. Doniesienia od Brytyjczyka napawały optymizmem, widząc jak dobrze przebiega rehabilitacja kontuzjowanej dłoni. Nadzieje jednak prysły we wtorkowe popołudnie. To właśnie wtedy Speedway Grand Prix poinformowało, o tym, że Woffinden nie wystąpi w Vojens.

Fakt ten powoduje, że przez następne 48 godzin zawodnik nie może brać udziału w wydarzeniach. Tak więc występ w pierwszym meczu finału PGE Ekstraligi jest niemożliwy. Punkt regulaminowy działa także w przypadku Macieja Janowskiego.

Popularny „Magic” po upadku z Wrocławia przeszedł już operacje kontuzjowanego stawu skokowego i upatruje swojej szansy na błyskawiczny powrót. Wiemy jednak na pewno, że nie nastąpi on podczas pierwszego starcia Betard Sparty Wrocław z Platinum Motorem Lublin.

Ekipę Dariusza Śledzia czeka niezwykle ciężkie zadanie. Co prawda w sezonie regularnym na samo jego otwarcie Spartanie wygrali przy Alejach Zygmuntowskich, lecz wtedy wystąpili oni w pełnym składzie. Swoich nadziei na złote medale wrocławianie musza upatrywać w przegranej jak najmniejsza ilością oczek w Lublinie i skutecznym rewanżu na swoim obiekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to