Grzegorz Zengota i Bartosz Smektała zostają w Lesznie

PGE Ekstraliga – Duet zostaje w Lesznie!

Pomimo porażki na domowym obiekcie kibice FOGO Unii Leszno mają sporo powodów do zadowolenia. Dwóch krajowych seniorów potwierdziło swoje pozostanie w ekipie na kolejny sezon!

Tuż po prezentacji kibice, mimo że nie zobaczyli jeszcze wyścigu to bili swojemu zawodnikowi oklaski. Szczęśliwcem był Bartosz Smektała, który przez mikrofon potwierdził wypełnionemu po brzegi Smoczykowi, że pozostaje w klubie na kolejny rok. Tym samym wychowanek Leszczyńskich Byków spędzi w ekipie swój dziewiąty sezon.

24 – latek w obecnej kampanii powrócił do macierzystego klubu po rozbracie i przygodzie w Częstochowie. Ruch ten w pełni się spłaca, a sam „Smyk” powoli nabiera wiatru w żagle. Co prawda średnia na poziomie 1,667 pkt/bieg jest odległa od jego najlepszego wyniku z roku 2018, jednak widać większą radość z jazdy u zawodnika rodem ze Śremu.

Dodatkowym powodem do zadowolenia dla Leszczyńskich kibiców jest informacja od Grzegorza Zengoty. Ten podobnie jak wcześniej wspomniany Smektała potwierdził swoje pozostanie w ekipie z Bykiem na piersi. „ZEngi” po powrocie do Elity błyszczy, a średnia na poziomie 1,902 plasuje go w pierwszej 25 ligi.

Swoje kontrakty na przyszły rok w Lesznie zapowiedzieli także Janusz Kołodziej i Keynan Rew. Jedyną niewiadomą jest jeszcze pozycja seniora, lecz wiele wskazuje, że lukę wypełni Andrzej Lebiediew, który potwierdził swoje odejście z Wilków Krosno.

Postaw mi kawę na buycoffee.to