Falubaz zamyka skład

PGE Ekstraliga – Falubaz zamyka skład!

Przed włodarzami Enea Falubazu Zielona Góra po awansie do Speedway Ekstraligi stanęła misja skompletowania formacji nie tylko seniorskiej, ale i juniorskiej. Swoich młodzieżowców Myszki Miki zaprezentowały na koniec.

W dziewiąty dzień okienka transferowego swoje zestawienie w pełni zaprezentowali sternicy z Winnego Grodu. Kevlar z Myszką Miki na piersi przywdzieją bracia Pawliccy, Rasmus Jensen, Jarosław Hampel, Jan Kvech, Michał Curzytek oraz juniorzy Krzysztof Sadurski, Oskar Hurysz oraz Mateusz Łopuski.

Pierwszy z zawodników U-21 pozyskany został z Cellfast Wilków Krosno, gdzie wystartował łącznie w 50 biegach zdobywając w nich 46 punktów z 10 bonusami co przełożyło się na średnią 1,12 pkt/bieg. Natomiast wychowanek Stali Gorzów zrobił istną furorę podczas końcówki sezonu w PSŻ Poznań, gdzie swoimi kapitalnymi gonitwami zapisywał na swoim koncie cenne trójki, a wszystko to okraszone zostało średnią blisko 1,7 pkt/bieg.

O swoim przejściu do Zielonej Góry parę słów w rozmowie z klubowymi mediami powiedział Krzysztof Sadurski – W tym roku moja przygoda w PGE Ekstralidze z drużyną z Krosna dobiegła końca. Zdecydowałem, że chcę pozostać na tym poziomie rozgrywek. Dzięki awansowi Zielonej Góry nadarzyła się taka okazja i mam nadzieję, że będzie to moja dobra decyzja. Uważam, że sezon 2023 był najlepszy w moim wykonaniu do tej pory, choć nadal jest kilka rzeczy do poprawy. W składzie Enea Falubazu jest kilku zawodników, z którym się dobrze znam. Mam nadzieję, że wspólnie powalczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli – stwierdził wychowanek Unii Leszno.

Nie zabrakło także komentarza Oskara Hurysza, o którego walkę toczyło kilka ekip – Cieszę się, że dołączam do zielonogórskiej drużyny. Szukałem miejsca, w którym dostaną odpowiednią liczbę startów. Jestem na taki etapie kariery, że potrzebuję jak najwięcej jazdy. Tu mam to zapewnione. Dodatkowo otrzymam okazję występów w PGE Ekstralidze, gdzie zdobędę kolejne doświadczenie. Dziękuję za zaufanie Panu Piotrowi Protasiewiczowi, z którym dużo rozmawialiśmy przed podjęciem decyzji. Trochę to trwało, ale było to dla mnie ważne, więc potrzebowałem czasu. Zielona Góra to mój czwarty klub w karierze, chciałbym zostać tutaj na dłużej – zaznaczył były zawodnik ekip z Gorzowa czy Poznania.

Warto tez wspomnieć o Mateuszu Łopuskim, wychowanku Wybrzeża Gdańsk. Ten minione rozgrywki spędził w Betard Sparcie Wrocław, gdzie startował w rozgrywkach do lat 24. Teraz jednak nadeszła szansa od Falubazu o której opowiada – Otrzymałem zaproszenie od Piotra Protasiewicza na trening, przyjechałem do Zielonej Góry i chyba się spodobałem, bo niebawem rozpoczęliśmy konkretne rozmowy o kontrakcie. Przede mną duże wyzwanie. Nastawiam się przede wszystkim na zawody młodzieżowe, ale mam również nadzieję, że uda mi się zadebiutować w PGE Ekstralidze – podsumował junior.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to