Filip Seniuk trafia do Wrocławia

PGE Ekstraliga– Filip Seniuk trafia do Wrocławia!

Srebrni medaliści DMP 2023 pozyskują młody talent z Ostrowa Wielkopolskiego. Betard Sparta Wrocław wypożyczyła Filipa Seniuka, w którym pokładane są spore nadzieje.

16 – latek nie tak dawno zdawał licencję Ż, a już zdążył pokazać się kilkukrotnie z bardzo dobrej strony na torach żużlowych. W niedawnym VI Memoriale Krystiana Rempały młodzian zajął wyśmienite drugie miejsce zostawiając za plecami zdecydowanie bardziej doświadczonych kolegów. Teraz wychowanka Mariusza Staszewskiego czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. W przyszłym sezonie przywdzieje kevlar Sparty Wrocław i stworzy z Kacprem Andrzejewskim parę juniorską. O samych przenosinach powiedział trener Ostrowian w rozmowie z portalem infostrów.pl – Idzie na roczne wypożyczenie do WTS-u Sparty. Jeśli zawodnik będzie chciał tam dalej jeździć, to jest opcja w umowie wypożyczenia, że zostanie we Wrocławiu na dobre – zaznaczył Staszewski.

Arged Malesa na brak utalentowanych chłopaków narzekać nie może. Nie od dziś znana jest wyśmienita ręka byłego żużlowca, a obecnego trenera. W wywiadzie zaznacza on, że sam dzwonił po klubach, aby pomóc swoim podopiecznym w rozwoju – Patrzę na to nie tylko jako menedżer naszego zespołu, ale także jako trener tych chłopaków i życzę im jak najlepiej. Powiem więcej, sam dzwoniłem po klubach i starałem się im pomóc znaleźć miejsce do rozwoju, żeby było ono dobre dla nich i zrobili krok w dobrym kierunku. U nas po prostu wszyscy nie mieliby miejsca w składzie. Problemem byłoby już zmieszczenie dziewięciu zawodników w pięcioosobowym zespole na Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.  Trzymać chłopaków w Ostrowie tylko po to, żeby trenowali, to robienie im krzywdy.

Szkoleniowiec odniósł się także do kary za brak szkolenia nałożonej na klub przez GKSŻ, która jak widać nijak ma się do rzeczywistości – Dla mnie to jest kpina. Od początku powtarzam, że to co obowiązuje, to nie jest regulamin szkoleniowy. My szkolimy juniorów przecież cały czas. W jednym sezonie więcej przystępuje do licencji, w innym mniej. To jest regulamin do przestrzegania paragrafów, a niewiele ma to wspólnego ze szkoleniem – zakończył Mariusz Staszewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to