Filip Seniuk zaprezentowany przez Betard Spartę Wrocław

PGE Ekstraliga – Filip Seniuk zaprezentowany przez Betard Spartę Wrocław.

Dziewiąty dzień okienka transferowego obfituje w głośne podpisy pod umowami jak żaden inny. Po Falubazie Zielona Góra do głosu doszli działacze Betard Sparty Wrocław, która ogłosiła pozyskanie Filipa Seniuka.

O transferze szesnastolatka mówił już kilka tygodni wcześniej Mariusz Staszewski. Wtedy to szkoleniowiec Ostrowian w rozmowie z infostrow.pl zdradził – Idzie na roczne wypożyczenie do WTS-u Sparty. Jeśli zawodnik będzie chciał tam dalej jeździć, to jest opcja w umowie wypożyczenia, że zostanie we Wrocławiu na dobre.

W czwartek dziewiątego listopada słowa te znalazły oficjalne potwierdzenie, a sama Betard Sparta Wrocław ogłosiła Filipa Seniuka swoim nowym juniorem. Przed szesnastolatkiem trudne zadanie, bowiem oprócz występów w zawodach towarzyskich po zdaniu licencji „Ż” nie wystąpił w meczu ligowym.

Na kolejne rozgrywki Wrocławianie skład mieli praktycznie natychmiast skompletowany. Miejsce odchodzącego Piotra Pawlickiego zajął Daniel Bewley, a rolę zawodnika U24 przejął Bartłomiej Kowalski. Jedynym problemem był właśnie wspomniany młodzieżowiec, ale wraz z przyjściem talentu z Ostrowa Wielkopolskiego wszystko się w tej sprawie wyjaśniło. We Wrocławiu Seniuk będzie tworzył formacje juniorską z dwoma wychowankami Sparty – Kacprem Andrzejewskim i Nikodemem Mikołajczykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to