Jarosław Hampel w Zielonej Górze

PGE Ekstraliga – Jarosław Hampel w Zielonej Górze!

Czwartek drugiego tygodnia okienka transferowego działacze Enea Falubazu Zielona Góra otworzyli najmocniej jak się da – transferem aktualnego Drużynowego Mistrza Polski, Jarosława Hampela.

O potencjalnym powrocie popularnego „Małego” mówiło się już dużo w trakcie sezonu, kiedy wiadomym stało się, że Dominik Kubera przechodzi w rolę seniora krajowego, a żeby Hampel pozostał w ekipie z Lublina włodarze musieliby zrezygnować z kogoś z dwójki Lindgren/Holder. Do tego nie doszło, a w blasku chwały wychowanek Polonii Piła opuszcza szeregi Koziołków, którym pomógł w wywalczeniu dwóch tytułów i srebrnego medalu.

Dziewięciokrotny Drużynowy Mistrz Polski na brak zainteresowania narzekać nie mógł, oferty z wielu zespołów pojawiły się, jednak najlepiej rozmowy potoczyły się w Winnym Grodzie, gdzie Jarek ponownie przywdzieje kevlar z Myszką Miki na plecach. Wcześniejszy okres rozpoczęty w 2013, a skończony po pięciu latach przyniósł złoty oraz brązowy medal. Teraz jak sam przyznaje w rozmowie z klubowymi mediami – Cieszę się, że jestem ponownie w Zielonej Górze. Bardzo lubię tor przy W69. To dla mnie jedno z ulubionych miejsc do ścigania. Zamierzamy tu wspólnie z drużyną walczyć o jak najlepsze wyniki – podkreśla „Mały”.

Miłych słów w kierunku Hampela nie szczędził Piotr Protasiewicz – Jarek to niesamowicie doświadczony zawodnik, który wciąż jest głodny sukcesów. Dobrze mieć go ponownie po swojej stronie – powiedział Dyrektor Sportowy Falubazu.

Swoje parę groszy dorzucił także Prezes, Wojciech Domagała – Wierzę w to, że Jarosław Hampel będzie silnym punktem naszej drużyny. On doskonale zna tor przy W69, ale równie dobrze radzi sobie na pozostałych ekstraligowych obiektach. Udowadniał to chociażby w fazie play-off tegorocznego sezonu – podsumował sternik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to