Kvech oraz Curzytek zostają w Falubazie

PGE Ekstraliga – Kvech oraz Curzytek zostają w Falubazie!

Enea Falubaz Zielona Góra pochwalił się kolejnymi podpisami, te pod umowami złożyli Jan Kvech oraz Michał Curzytek. Czech jednocześnie uzupełnia kadrę pierwszego zespołu.

Rozgrywki 2023 dla przesympatycznego Czecha ułożyły się bardzo dobrze, nie tylko drużynowo, ale i indywidualnie. Razem z ROW-em Rybnik, do którego był wypożyczony wjechał aż do wielkiego finału, jednak w nim samym nie wystąpił z powodu kontuzji. Mimo to rok zakończył ze średnią ponad 1,8 pkt/bieg czyniącą go jednym z liderów Ślązaków. Indywidualnie natomiast dostał się do wymarzonego przez siebie cyklu Speedway Grand Prix o czym wspominał w rozmowie z naszym portalem. Sam Czech cytowany przez klubowe media tak skomentował swoją decyzje – Bardzo się cieszę z powrotu do Zielonej Góry. Przede mną ważny sezon. Nie tylko wystartuję w PGE Ekstralidze, ale także zadebiutuję jako stały uczestnik cyklu Grand Prix. To duże wyzwanie, ale jestem na nie gotowy – zakończył Kvech.

Swój kontrakt otrzymał także Michał Curzytek, który w Zielonej Górze odbudował się i stanowił ważny punkt formacji juniorskiej. W przyszłym roku z racji ukończenia wieku młodzieżowca będzie zmiennikiem Janka Kvecha, a także podstawowym zawodnikiem zespołu Ekstraligi U-24.

Postaw mi kawę na buycoffee.to