PGE Ekstraliga – Mamy pierwszy transfer!

Włodarze Tauron Włókniarza Częstochowa otworzyli karuzele transferową. Do klubu spod Jasnej Góry trafił niezwykle utalentowany Duńczyk, Mads Hansen, który przeniósł się ze Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Pierwszy dzień okienka transferowego jak zresztą zawsze był bardzo spokojny. Równocześnie przypadające święto Wszystkich Świętych tonuje nastroje, a także daje czas do refleksji. Po zadumie nadszedł jednak drugi dzień najważniejszego okresu w przerwie między sezonami w polskich ligach żużlowych.

Wszelkie ruchy transferowe otworzyli działacze z Częstochowy, którzy w miejsce odchodzącego Jakuba Miśkowiaka ściągnęli z 1. Ligi Żużlowej Madsa Hansena. 23 – letni zawodnik ma za sobą naprawdę bardzo dobry sezon na zapleczu, gdzie notował średnią 1,926 pkt/bieg plasującą go na niezłym siedemnastym miejscu ogólnie, a w kategorii do lat 24 na świetnym trzecim.

Sam zainteresowany w rozmowie z klubowymi mediami przyznał – Pracowałem nad tym (transferem do Ekstraligi dop. Red.) od dłuższego czasu. Zanotowałem progres i realizowałem cel krok po kroku. Pracowałem ciężko, aby tu się znaleźć i w końcu się udało – dodał szeroko uśmiechnięty.

Młodego Duńczyka czeka niezwykle ciężkie zadanie. Dla wielu przeskok na wyższy poziom rozgrywkowy jest niezwykle trudny, a bój przegrywają w sferze mentalnej. Dodatkowo Hansen ma zastąpić wspomnianego wcześniej Miśkowiaka. – Jednym z moich celów jest to, aby wykorzystać daną mi w tym roku szansę. Chce być jeszcze lepszy i pokazać na co mnie stać. Z Jakubem ścigaliśmy się już wiele razy, jest naprawdę bardzo dobrym zawodnikiem. Mam nadzieję, że za każdym razem dam z siebie wszystko i zrobię co w mojej mocy, by dać wygraną drużynie – skwitował Mads.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to