PGE Ekstraliga – Miśkowiak oficjalnie w Stali Gorzów!

A więc stało się! Jakub Miśkowiak oficjalnie podpisał umowę z ebut.pl Stalą Gorzów. 22 – latek szuka miejsca, gdzie odbuduje swoją formę, a osoba Stanisława Chomskiego w Gorzowie wydaje się panaceum na tą dolegliwość.

Od pewnego czasu w kuluarach mówiło się o transferze Jakuba Miśkowiaka. Młody żużlowiec w poprzednim sezonie nie wyglądał najlepiej, a jego transfer miał ruszyć cały łańcuch zdarzeń, który w rzeczy samej nastąpił. Rzeczony „Misiek” ogłosił swoje odejście, a chwile po tym włodarze Lwów przedstawili nowego zawodnika do lat 24. W tej sytuacji Gorzowianie wysłali na wypożyczenie Wiktora Jasińskiego, a jego miejsce zajmie nie kto inny jak kuzyn Roberta Miśkowiaka.

Jakub świetnie czuje się na gorzowskim torze, co niejednokrotnie już udowodnił. Jestem przekonany, że w nowym sezonie będzie ważnym ogniwem naszego klubu – powiedział tuż po transferze prezes Stali Gorzów, Waldemar Sadowski

Mistrz Świata juniorów z 2021 minionego sezonu na pewno nie zaliczy do najlepszych. W pierwszym seniorskim roku Jakub notował na torach Ekstraligowych średnią na poziomie 1,448 pkt/bieg, która była daleka od jego świetnej dyspozycji za czasów juniorskich.

Podobna drogę przeszedł Mateusz Świdnicki, lecz ten już w pierwszym seniorskim sezonie się pogubił. U Miśkowiaka było nieco lepiej, jednak jak wierzy team Jakuba zmiana otoczenia może wyjść jedynie na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to