Piotr Pawlicki zawodnikiem Falubazu Zielona Góra

PGE Ekstraliga – Piotr Pawlicki zawodnikiem Falubazu Zielona Góra!

Włodarze ekipy z Winnego Grodu w czwartek odpalili dwie istne bomby, tym razem oficjalnie jako nowy nabytek przedstawiony został Piotr Pawlicki, który zamienia Betard Spartę Wrocław na beniaminka przyszłorocznych rozgrywek Speedway Ekstraligi.

W drugim tygodniu okienka transferowego działacze z Zielonej Góry nie próżnowali. Do wcześniej zapowiedzianych Przemysława Pawlickiego i Rasmusa Jensena tuż po ósmej dołączył Jarosław Hampel. W ślad starszego kolegi poszedł także Piotr Pawlicki. Srebrny medalista z Betard Spartą Wrocław to jeden z najbardziej utalentowanych polskich żużlowców, który w swojej kolekcji ma wiele krążków wywalczonych w kraju jak i na świecie, a teraz dołączy do swojego starszego brata.

Moje drogi z Zieloną Górą już wcześniej się krzyżowały, ale dopiero teraz doszło do poważnych rozmów. Dążyły do tego obie strony, udało się osiągnąć porozumienie no i jestem. Chcę dać zielonogórskim kibicom jak najwięcej radości w trakcie sezonu. Ja dobrze czuję się na torze w Zielonej Górze i zazwyczaj miałem tutaj dobre występy. W przyszłym sezonie stworzymy zespół, który stać będzie na naprawdę dobry wynik – powiedział Piotr Pawlicki w rozmowie z mediami klubowymi.

Komplementów w stronę wychowanka Unii Leszno nie szczędził Piotr Protasiewicz – Piotr Pawlicki to w mojej ocenia ciągle czołówka polskich żużlowców. Jego ostatnie sezony być może nie były perfekcyjnie, ale jestem przekonany, że nadal potrafi się ścigać i stać go na bycie liderem ekstraligowej drużyny – zaznaczył popularny „PePe”.

Prezes Wojciech Domagała natomiast widzi szansę, że Piotr pójdzie w ślady brata Przemysława, który w Zielonej Górze wrócił do dawnej formy – Piotr to walczak. Zawodnik z niesamowitym charakterem. Potrzebujemy takich żużlowców w drużynie przyszłym sezonie. Wierzę w to, że Piotr pójdzie w ślady swojego starszego brata i w barwach Enei Falubazu Zielona Góra będzie szybki i skuteczny – podsumował przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to