PGE Ekstraliga – Sajfutdinow na dłużej w Toruniu!

Innego rozwiązania nie zakładali włodarze ani kibice Toruńskiego Apatora. Niekwestionowany lider Aniołów, Emil Sajfutdinow zostaje w drużynie nie tylko na przyszły sezon, ale także na rok 2025!

Rozgrywki 2023 pomimo słabego startu w końcu okazały się szczęśliwe dla Torunia. Apator po zmianie trenera Sawiny na legendę klubu z Grodu Kopernika, Jana Ząbika jeździł jak zupełnie inna drużyna. Anioły przede wszystkim rozszyfrowały swój obiekt, a także ścigali się o każde oczko, czego wcześniej nie mogliśmy dostrzec. Wszystko to zaowocowało zdobycie brązowego medalu, a wiele nie brakło, a FNS Apator mógł w półfinale wyeliminować srebrnego medalistę Spartę Wrocław.

Lider brązowych medalistów bez dwóch zdań był Emil Sajfutdinow. Rosjanin z polskim paszportem przez cały sezon błyszczał, czego najlepszym dowodem jest druga ligowa średnia tuż za Bartoszem Zmarzlikiem. Mimo roku przerwy Emil momentalnie wskoczył na obroty stanowiąc podporę Aniołów. Stąd też innego rozwiązania jak przedłużenie umowy Prezes Termiński nie zakładał, a to na jego szczęście się spełniło. Nieco tajemnice odkrył sam Emil w rozmowie u Jacka Dreczki w podcaście „Mówi się żużel”, kiedy to rzekł, że ma kontrakt na dwa lata. W piątkowe późne popołudnie wszystko stało się jasne za pośrednictwem wpisu zawodnika – Cześć. Wielu z Was tego się spodziewało a dla wielu będzie to niespodzianka. Po rozmowach z osobami zarządzającymi klubem KS Toruń zdecydowałem się na występy w barwach Toruńskich także w sezonie 2K25.
Pozdrawiam Was wszystkich i do zobaczenia już w Marcu na MotoArenie – napisał Sajfutdinow.

Postaw mi kawę na buycoffee.to