Sparta stawia na utalentowanego Brytyjczyka

PGE Ekstraliga – Sparta stawia na utalentowanego Brytyjczyka!

Kontuzje, które w ostatnich dniach dotknęły Betard Spartę Wrocław wymagały od włodarzy natychmiastowych decyzji. Swoją szansę w finałowym starciu otrzyma Connor Bailey!

O nieszczęściu Wrocławian sporo się już mówiło. Urazy Macieja Janowskiego, Tai’a Woffindena czy Charlesa Wrighta stawiają Dariusza Śledzia pod przysłowiową ścianą. Szczególnie ważna okazała się niedawna decyzja pierwszej dwójki. Zgłosili oni swoją absencje podczas Speedway Grand Prix w Vojens, co automatycznie wykluczyło możliwość ich jazdy w niedzielnym pierwszym meczu finałowym Speedway Ekstraligi. Diagnoza w przypadku Wrighta okazała się jeszcze dotkliwsza, stąd oczy włodarzy zwróciły się ku Connorowi Bailey’emu.

Młodzian z Wysp dał się poznać jako naprawdę dobrze rokujący żużlowiec, a wszystko to okrasza niedawno zdobyty tytuł młodzieżowego mistrza Wielkiej Brytanii. W obliczu pecha Spartanie zdecydowali się urodzonego w Perth żużlowca zatwierdzić do startów Elicie. Możemy się zatem spodziewać, że 21- latek znajdzie się w awizowanym składzie.

Bailey w dziesięciu meczach Ekstraligi U-24 notował nie tak złą średnią na poziomie 1,447 pkt/bieg, a co ważne przed kilkoma tygodniami miał okazje ścigać się przy alejach Zygmuntowskich co może znacząco pomóc mu dostroić maszyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to