FNS Apator Toruń vs TAURON Włókniarz Częstochowa - składy

PGE Ekstraliga – Walka o brąz – czas start!

Na sam początek niedzielnych zmagań w najlepszej żużlowej lidze świata dojdzie do pierwszego starcia o brązowy medal między For Nature Solutions KS Apatorem Toruń, a Tauron Włókniarzem Częstochowa. Znamy składy.

Patrząc na wyżej wspomniane zestawienie możemy mówić o sporym deja vu sprzed roku. W sezonie 2022 to właśnie Torunianie i Częstochowianie starli się o brązowe krążki, a górą okazały się Lwy. Anioły pod wodzą Jana Ząbika mają ochotę odpłacić się rywalom, a kiedy nadejdzie lepsza okazja jak nie teraz, kiedy to w klubie spod Jasnej Góry panuje napięta atmosfera.

Lech Kędziora przed spotkaniem w Toruniu zmian praktycznie nie dokonał. Zamienił numerami Leona Madsena i Mikkela Michelsena oraz zastąpił Franciszka Karczewskiego, Kajetanem Kupcem. Gospodarze rotowali nieco mocniej. Zestawienie otwiera para Dudek- Lampart. Robert Lambert złączony został z Pawłem Przedpełskim, a z juniorami pojedzie Emil Sajfutdinow. Jan Ząbik zdecydował się także na odsunięcie Krzysztofa Lewandowskiego. Jego miejsce zajął Mateusz Affelt.

For Nature Solutions KS Apator Toruń
9. Patryk Dudek
10. Wiktor Lampart
11. Robert Lambert
12. Paweł Przedpełski
13. Emil Sajfutdinow
14. Oskar Rumiński
15. Mateusz Affelt

Tauron Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Jakub Miśkowiak
3. Kacper Woryna
4. Maksym Drabik
5. Mikkel Michelsen
6. Kajetan Kupiec
7. Kacper Halkiewicz

Postaw mi kawę na buycoffee.to