Zmiany regulaminowe na sezon 2024 w PGE Ekstralidze

PGE Ekstraliga – Za rok play-offy będą zupełnie inne.

Kontuzje w każdym sporcie mogą wpłynąć w większym lub mniejszym stopniu na losy spotkań lub nawet całego sezonu. Żużel, który jest sportem wysoce urazogennym odczuwa te skutki najbardziej.

Zespół może jechać cały niezły sezon jak choćby w tym roku ebut.pl Stal Gorzów, a w kluczowej fazie jaką są play-off przytrafia się kontuzja Andersa Thomsena i całe plany jak i marzenia Stalowców idą na marne. Włodarze klubów z najlepszej żużlowej ligi świata przed kilkoma dniami obradowali na temat zmian w regulaminie. Obecnie w fazie pucharowej zastępowany może być jedynie najlepszy zawodnik zespołu co z miejsca przekreśliło szansę Gorzowian.

Według informacji prasowych prezesi klubów wypracowali wspólnie, że w fazie zasadniczej zastępowani mogą być dwaj najlepsi, a w fazie play-off ochrona rozszerzona zostanie do trzech najlepszych jeźdźców. Gdyby taki przepis funkcjonował już teraz, Gorzowianie otrzymaliby większej pole do manewru.

Jak informuje serwis WP Sportowe Fakty kolejną ciekawą zmianą ma być losowanie pól startowych. Dotychczas wiadoma była cała biegówka włącznie z biegami nominowanymi. To się jednak ma zmienić na przyszły rok i losowane byłyby jedynie biegi 1-13. Zestawy pól startowych do ostatnich dwóch gonitw wzorem lig brytyjskich miałyby być wybierane przez ekipy. Przywilej ten spadłby na ekipę przegrywającą, a w przypadku remisu decydowaliby goście. Takie rozwiązanie ma uatrakcyjnić walkę o ligowe punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to