Zastępcy Rosjan w cyklu SGP

Poznaliśmy zmienników za Rosjan w Speedway Grand Prix!

Tak więc dzisiejszego południa Międzynarodowa Federacja Motocyklowa – FIM za pomocą swojej strony internetowej wydała oficjalny komunikat o dwóch nowych zawodnikach. Ta decyzja jest podyktowana sankcjami na Rosjan. Potrzebni byli na zaraz zastępcy dla Artioma Łaguty, czyli obecnego Mistrza Świata oraz jego rodaka Emila Sajfutdinova.

Działacze zdecydowali, że godnymi zmiennikami będą Jack Holder oraz Daniel Bewley. Pierwszy z nich czyli młodszy z braci Holderów to jeden z najlepiej zapowiadających się młodych zawodników na świecie. Powołanie do niego FIM argumentuję świetnymi sezonami w topowych europejskich ligach, co uczyniło go jednym z bardziej gorących nazwisk nie widniejącym w zestawieniu zawodników występujących w cyklu.

Natomiast Dan Bewley to angielska przyszłość żużla. Dołącza on do grona swoich rodaków w cyklu, kilkukrotnego mistrza Taia Woffidena i Roberta Lamberta. 22 latek w poprzednim sezonie świetnie się pokazał na polskich torach, pomagając Betard Sparcie Wrocław sięgnąć po tytuł mistrzowski, co wydatnie pomogło dostrzec go działaczom FIM.

Władze Federacji jednak przypominają, że sytuacja z licencjami rosyjskich zawodników jest dynamiczna i w każdym czasie może być zmieniona zależnie od ewolucji wydarzeń na Ukrainie. Początek zmagań o tytuł indywidualnego mistrza świata planowany jest na 30 kwietnia w Chorwackim mieście Gorican.