Więcej ścigania dla nowych zawodników

SGP 2 – Więcej ścigania dla młodych zawodników.

Sprawdzona formuła kwalifikacji decydujących o numerach startowych zagości od nowego sezonu również podczas Speedway Grand Prix 2. To kolejny krok w adaptacji zdolnej młodzieży do tego co ich czeka, jeśli wywalczą miejsca w elitarnym cyklu.

Od momentu nabycia praw do Speedway Grand Prix przez Discovery Sports Events możemy oglądać starania promotora w rozpropagowaniu czarnego sportu na całym świecie. Ciągle poprawiana jest atrakcyjność, która już teraz stoi na wysokim poziomie, lecz nadal są pewne pola do poprawki.

Eliminowane jest także przysłowiowe szczęście, jakie mogli mieć zawodnicy wcześniej, którzy wylosowali dobry numer startowy przed rundą Grand Prix. Od momentu wprowadzenia kwalifikacji to według czasówki żużlowcy wybierają plastron z jakim ruszą do boju w sobotę. Śladem dorosłego cyklu, od przyszłego sezonu formuła ta zagości w zmaganiach SGP 2.

Kwalifikacje poprzedzą planowane trzy rundy cyklu dla zawodników do lat 21, które odbędą się: 14 czerwca w Malili, 6 września w Rydze oraz podczas finału w Toruniu, mający się rozegrać 27 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to