Andzej Lebiediew z szansą w cyklu SGP

SGP – Andrzej Lebiediew z kolejną szansą.

Problemy zdrowotne Kima Nilssona sprawiły, iż Łotysz występujący na co dzień w Cellfast Wilkach Krosno otrzyma kolejną szansę na występ w cyklu Speedway Grand Prix.

Kłopoty stałego uczestnika cyklu w sezonie 2023 rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu, kiedy to podczas występu w Allsvenskan League upadł na tor. Pierwsze prognozy nie były tak złe, jednak dokładne badania wykazały złamanie kręgu. Przez to Szwed odpuszczał kolejne zawody ligowe, koncentrując się na powrocie na domową rundę światowego czempionatu.

Starania jednak poszły na marne. Mimo poprawy stanu zdrowia, nie ma mowy o powrocie na motocykl w ta sobotę i ściganiu się po owalu w Malili. W tej sytuacji organizatorzy zwrócili od razu oczy w kierunku Łotysza. Pierwszy rezerwowy cyklu tym samym po raz kolejny będzie miał okazje pokazać swoje umiejętności fanom na całym świecie. Pomóc ma mu w tym niezła znajomość toru, bowiem, Andrzej ściga się regularnie w Bauhaus-Ligan, a jego rywalami są Gwiazdy z Malili.

Ostatnim razem kapitan Wilków dostarczył niemałych emocji na Motoarenie w Toruniu. Tam szturmem 29 – latek wdarł się do półfinałów, co było jego najlepszy osiągnieciem w Speedway Grand Prix.

Postaw mi kawę na buycoffee.to