SGP – Dominik Kubera z dziką kartą!

Już za tydzień wielkie żużlowe święto w Polsce. W Toruniu Speedway Grand Prix zakończy tegoroczne zmagania, a o krok od czwartego tytułu jest Bartosz Zmarzlik. Organizatorzy przedstawili także zawodnika zaproszonego.

Wybór łatwy nie był. Kandydatów na jedno miejsce było naprawdę wielu. W szybko kończącym się sezonie 2023 na Polskich torach szalało kilku zawodników jak chociażby Jarek Hampel czy Janusz Kołodziej. Ostatecznie wybór padł na młodego i gniewnego Dominka Kuberę. Dla wychowanka FOGO Unii Leszno będzie to idealny czas na odbicie sobie paskudnego upadku z Warszawy, który rozbił praktycznie pół sezonu zawodnikowi Motoru Lublin.

Tym samym Kubera po blisko czterech i pół miesiącach przystroi swój kevlar plastronem z szesnastką i ruszy do dobrze mu znanej rywalizacji. Popularny Domin już dwukrotnie meldował się w finale, a w swoim debiucie wydarł drugie miejsce na torze w Lublinie. Dzień później stanął na najniższym stopniu podium podczas podwójnego weekendu.

Rezerwę toru stanowić będą natomiast dwa medaliści cyklu Speedway Grand Prix 2, Bartłomiej Kowalski oraz Mateusz Cierniak, który jakiś czas temu wygrał drugi z rzędu Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów, dołączając do elitarnego grona.

W Toruniu zapowiadają nam się genialne zawody, Fredrik Lindgren nie zamierza odpuszczać, a Bartosz Zmarzlik zrobi wszystko, aby dopisać kolejny tytuł do swojej kolekcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to