Dzika karta dla Stevena Worrala

SGP – Dzika karta dla Worrala!

Już za niespełna miesiąc najlepszy cykl żużlowy na świecie Speedway Grand Prix przeniesie swoje zmagania na Wyspy. Za sprawą Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii poznaliśmy zawodnika z dziką kartą!

Organizatorzy zawodów w Cardiff zasady przydzielania dzikiej karty od lat mają niezmiennie. Wygrany krajowego czempionatu może liczyć na zaproszenie, a w przypadku takim jak teraz, kiedy wygraną zanotował Daniel Bewley, czyli stały uczestnik cyklu, udział w prestiżowych zawodach przypada wicemistrzowi.

Tym w poniedziałkowy wieczór na National Speedway Stadium w Manchesterze został Steve Worrall. Zawodnik drugoligowego Optibet Lokomotiv Daugavpils tak skomentował swój wyczyn – Nie sądzę, że to jeszcze do mnie dociera, szczerze mówiąc! To ogromne osiągnięcie dla mnie, że jestem drugim najlepszym zawodnikiem Wielkiej Brytanii, a także to, że jadę do Cardiff, to niesamowite. Byłem rezerwą toru w 2016 roku, ale wtedy nie dostałem szansy. Cieszę się na to, to była wspaniała noc, a moja rodzina będzie mogła cieszyć się występem w Cardiff razem ze mną – ocenił Worrall.

Zawody w Cardiff rozegrają się 2 września, a całe zmagania jak wcześniejsze siedem rund obejrzymy za pośrednictwem player.pl. Na Wyspach Bartosz Zmarzlik stanie przed szansą na wyrównanie rekordu Jasona Crumpa w ilości wygranych turniejów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to