Istotna zmiana w SGP

SGP – Istotna zmiana!

Promotorzy Speedway Grand Prix zdecydowali się na sporą zmianę. Zmieni się ilość miejsc możliwych do wywalczenia z Challenge’u. Jak tłumaczy Phil Morris ta roszada ma dodać powagi dla poświęcenia żużlowców w trakcie trwania eliminacji.

Dla wielu żużlowców dostanie się do Speedway Grand Prix jest swoistym celem, a nawet marzeniem. Otwarcie o spełnieniu jednego z nich mówił tuż po awansie do elitarnego cyklu, Szymon Woźniak, który za sprawą stanięcia na trzecim miejscu podczas Grand Prix Challenge wywalczył sobie przepustkę do rywalizacji z najlepszymi.

Dotychczas promotorzy SGP przewidywali dla rywalizujących w Challenge’u trzy miejsca na przyszłoroczną kampanię. Ten przepis jednak uległ zmianie. Jak mówi sam Phil Morris – Dodanie czwartego miejsca gwarantującego awans nadaje rundom kwalifikacyjnym jeszcze większe znaczenie. Jeżeli zawodnicy wiedzą, że teraz czekają na nich cztery miejsca, to po prostu cała seria otwiera się znacznie szerzej. W tym roku do Grand Prix dołączyło pięć nowych nazwisk. Wierzymy, że dodatkowe miejsce do wywalczenia w Pardubicach pomoże zawodnikom, którzy wspinają się po tej sportowej drabinie. Challenge nie jest łatwym zadaniem, to bardzo trudna i wymagająca rywalizacja. Czuliśmy, że oddanie jednej ze stałych dzikich kart i danie jej rywalizującym w kwalifikacjach jest idealnym aktem okazania szacunku dla zawodników – powiedział dyrektor cyklu na łamach fimspeedway.com.

Walka o przepustki do SGP w tym roku rozpocznie się 20 maja na torach w Abensbergu oraz Debreczynie. Kolejne rundy planowane są pięć dni później w Lonigo i Żarnovicy. Challenge natomiast rozegra się w Pardubicach – 4 października. Niezmiennie promocje do cyklu otrzyma także triumfator Tauron SEC.

Rywalizacja w tym roku śladem ubiegłorocznej kampanii rozpocznie się w Gorican, gdzie najlepsi żużlowcy świata staną pod taśmą już 27 kwietnia.

Maksymilian Grubski, ŻużelNews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to