Jasny cel Luke'a Beckera

SGP – Jasny cel Luke’a Beckera – awans do cyklu w 2025 roku!

Stary-nowy nabytek H. Skrzydlewska Orła Łódź, Luke Becker nie ukrywa, że chce iść w ślady swojego mentora Grega Hancocka. Młody Amerykanin poczynił już ważny krok w drodze po kwalifikacje.

Przed paroma dniami w Bakersfield rozegrały się Mistrzostwa Północnej Ameryki, z których dwójka najlepszych zawodników uzyskuje prawo startów w eliminacjach do Speedway Grand Prix. W nich bezbłędny okazał się Luke Becker wyprzedzając Billego Janiro. Radości z występu Beckera nie krył Greg Hancock, który stara się jak może, aby największy talent USA poszedł jego śladami. Sam 25 – latek rodem z Kalifornii w rozmowie z klubowymi mediami Orła – orzel.lodz.pl ocenił swój występ – To był dla mnie dobry dzień i jestem zadowolony ze swojego występu. Nie da się też ukryć, że te zawody były dla mnie naprawdę ważne, bo zależało mi na tym, by wywalczyć miejsce premiowane jazdą w rundzie kwalifikacyjnej do Grand Prix w przyszłym roku. Cieszę się, że zrealizowałem ten cel – zaznaczył Amerykanin.

Becker jednocześnie nakreślił ważną różnicę między torami w Europie, a tym w Bakersfield – Tor, na którym odbywał się ten turniej, był zupełnie inny od tych, na których ścigam się w trakcie sezonu w Europie. Dodam jednak, że nigdy nie stanowiło to dla mnie problemu. Uwielbiam się tam ścigać za każdym razem, kiedy wracam do domu. Poza tym rywalizacja na różnych obiektach wymaga zmiany stylu. Inaczej jeździsz na dużych, a inaczej na małych torach. Dzięki temu można się wiele nauczyć i stać się bardziej kompletnym zawodnikiem – podkreślił zawodnik łódzkiej ekipy.

25 – latek otwarcie powiedział także o swoim celu na przyszły sezon. Ten jest prosty – Mam jasny cel. Chcę się zakwalifikować do Grand Prix i mieć stałe miejsce w cyklu w sezonie 2025. Czuję, że obecnie wszystko funkcjonuje u mnie tak, jak powinno. Jestem przekonany, że mogę się nadal rozwijać i niebawem rywalizować z najlepszymi zawodnikami. Oczywiście, mam świadomość, że osiągnięcie takiego poziomu jeszcze trochę potrwa, ale jestem naprawdę zdeterminowany, by tego dokonać – podsumował Luke Becker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to