Kolejne zmiany. Będą nowości

SGP – Kolejne zmiany. Będą nowości!

W przyszłym roku przed rundami Speedway Grand Prix w Warszawie oraz Cardiff obejrzymy nie tylko kwalifikacje decydujące o numerze startowym, ale także dodatkowo punktowaną rywalizacje.

Promotorzy najlepszego cyklu żużlowego na świecie nie zatrzymują się w popularyzacji czarnego sportu na świecie. Jednocześnie Discovery Sports Events czerpie wzorce z najpopularniejszych odmian motorspotu. Tym razem Phil Morris i spółka wprowadzają do żużla formę sprintu, która dotychczas z powodzeniem sprawdzała się chociażby w Formule 1 czy MotoGP.

Podczas weekendów w Warszawie oraz Cardiff pojawi się regulaminowa nowość, podczas której żużlowcy w trakcie kwalifikacji podzieleni zostaną na cztery grupy, a zwycięzca z najlepszym czasem dostanie się do sprinterskiego wyścigu. A w nim najlepsza czwórka powalczy o cztery „oczka” za wygraną, trzy za miejsce drugie, dwa punkty za trzecią lokatę, natomiast ostatni na mecie otrzyma punkt.

Kolejnym benefitem dal zwycięzcy sprintu będzie możliwość wyboru jako pierwszy plastronu startowego. Zmiany dla fimspeedway.com skomentował sam Phil Morris – Chcemy zaoferować coś więcej dla fanów obserwujących zmagania. Wyścig sprinterski podniesie wartość kwalifikacji. To będzie zupełnie odmienna sesja, gdyż wszystko skupi się na tym kto będzie miał najszybszy motocykl. Kto złoży jak najlepsze okrążenia, a przede wszystkim zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja, który z zawodników zdoła się przestawić tylko na ten jeden wyścig. Na szali dodatkowo będą cztery punkty do zdobycia za wygraną, a ogólnie aż 10 oczek w tym jednym biegu. To dodaje niesamowicie dużej wagi dla tych gonitw, bowiem te punkty mogą zadecydować kto wygra mistrzostwo lub nie, kto zawiesi na swojej szyi medal albo też kto wypadnie z cyklu na kolejny rok – podsumował Dyrektor Wyścigowy SGP.

Postaw mi kawę na buycoffee.to