SGP – Lebiediew z kolejną szansą.

Podczas nadchodzącego Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff, Andrzej Lebiediew stanie przed kolejną szansą na występ w ramach prestiżowego cyklu. Tym razem pierwszy rezerwowy mistrzostw świata zastąpi Andersa Thomsena.

Łotysz w obecnych zmaganiach o miano najlepszego żużlowca globu od pewnego czasu jest stałym bywalcem. Co prawda sam zawodnik Cellfast Wilków Krosno życzyłby sobie jazdy z najlepszymi w nieco innych okolicznościach, jednak ma na to niewielki wpływ w tej chwili. Kontuzje w sporcie żużlowym to niestety codzienność. Takowa pośród stałych uczestników zdarzyła się już kilkakrotnie. Najpierw Andrzej zastępował Kima Nilssona w Malili, a następnie Jacka Holdera w Rydze.

Tym razem podczas największej żużlowej imprezie w Wielkiej Brytanii zastąpi Andersa Thomsena. Uraz Duńczyka wymagał operacji, a po niej żmudnej rehabilitacji co przekreśliło szansę gwiazdy ebut.pl Stali Gorzów na jazdę podczas weekendu odbywającego się w niezwykłym miejscu jakim jest Principality Stadium.

Lebiediew tym samym dostanie kolejną szansę na poprawę swojego dorobku. W obecnej kampanii nazbierał 14 oczek, będąc dwukrotnie blisko występu w półfinale. Przed rokiem ta sztuka udało mu się w Toruniu. Czy Cardiff będzie szczęśliwe dla Łotysza, przekonamy się 2 września.

Postaw mi kawę na buycoffee.to