SGP – Lindgren chce wygrać w Toruniu!

Rywalizacja o złoty medal Mistrzostw Świata zapowiada się najlepiej od lat. Różnica między liderującym Bartoszem Zmarzlikiem, a goniącym go Fredrikiem Lindgrenem wynosi ledwie sześć oczek. Szwed przyznaje, że jest gotowy na decydujące starcie.

Sytuacja w tabeli tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix nie byłaby aż tak ciekawa, gdyby nie dyskwalifikacja Bartosza Zmarzlika za nieprzepisowy kevlar. Nie pomogły protesty ani poparcie rywali. Trzykrotny mistrz świta przedwcześnie opuścił Vojens, a okazje wykorzystał nie kto inny jak popularny „Freddy”. Doświadczony Szwed do swojego konta dopisał cenne osiemnaście oczek za drugie miejsce zmniejszając starty do Polaka do sześciu punktów.

Dwukrotny brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata przyznaje, że jest niezwykle bojowo nastawiony przed rundą w Toruniu i będzie chciał powalczyć o złoto – Moje nastawienie jest takie, aby wygrać rundę w Toruniu. Przygotuję się do tego najlepiej jak potrafię, trzymając się mojego stałego programu treningowego. Teraz jestem jeszcze bliżej celu niż kiedykolwiek wcześniej i jestem tym niezwykle podekscytowany – mówi zawodnik w rozmowie z Monster Energy.

Mistrz Polski wraz z Motorem Lublin zdaje sobie sprawę, że tego dnia Toruńska Motoarena. Im Mariana Rosego będzie sprzyjać tylko jednemu zawodnikowi – Bartoszowi Zmarzlikowi – Mamy dobry kontakt z Bartoszem. Poza SGP ścigamy się wspólnie w barwach Motoru Lublin, a niedawno razem zdobyliśmy zresztą mistrzostwo Polski. Spodziewam się pełnego stadionu w Toruniu, w kraju, który jest ojczyzną mojego głównego rywala. Nie zakładam więc, że tego dnia będę miał publiczność po swojej stronie – zakończył 38 – latek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to