Fredrik Lindgren podsumowuje sezon

SGP – Lindgren podsumowuje sezon i rywalizacje ze Zmarzlikiem.

Losy złotego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata 2023 na żużlu wisiały w powietrzu do ostatniego biegu całej kampanii. Koniec końców krążek z najcenniejszego kruszcu zawisł na szyi Zmarzlika, lecz Fredrik Lindgren wcale nie narzeka na srebro.

Scenariusz jaki nam zgotowało tegoroczne Speedway Grand Prix to coś o czym mogliśmy jedynie marzyć. Zacięta rywalizacja do samego końca, a jedna przypadkowa awaria mogłaby zmienić diametralnie ułożenie końcowe. Wiadomym jest oczywiście, że nie byłoby tak emocjonująco, gdy nie dyskwalifikacja Bartosza Zmarzlika w Vojens, jednak koniec końców możemy być zadowoleni, bo nasz rodak nie pozostawił złudzeń kto jest mistrzem.

Po ceremonii wręczenia medali, Fredrik Lindgren główny konkurent Zmarzlika nie krył zadowolenia z przekroju całego sezonu – Jestem bardzo dumny z tego, czego dokonałem w tym sezonie. To jest najlepszy rok w mojej karierze. Byłem bardzo regularny, prawie za każdym razem w finale GP. Chciałbym pogratulować Bartkowi, bo jest absolutnie niesamowity. Pamiętajmy, że przecież nie wystartował w jednej rundzie mistrzostw świata, a i tak wygrał złoto. Jestem z niego dumny. Naprawdę bardzo go lubię. Za rok jednak spróbuje go pokonać – powiedział w rozmowie z Marceliną Rutkowską-Konikiewicz.

Dziennikarka Eurosportu nie omieszkała zapytać Szweda o jego przygotowania do finałowego starcia w sezonie 2023. Sam zainteresowany wcześniej zapowiadał, że jedzie po wygraną – Na pewno przed zawodami czułem duże emocje. Udało mi się jednak zapanować nad nerwami. Jestem zadowolony, że udało mi się tak dobrze dzisiaj pojechać. Zakończyłem zawody na drugim miejscu, przy tej całej presji związanej z walką o mistrzostwo. To na pewno bardzo dobre doświadczenie na przyszłość. Jest tu ze mną sporo osób i dziś zamierzamy celebrować mój sukces – zakończył Lindgren.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to