Matej Zagar wyróżniony

SGP – Matej Zagar wyróżniony!

Już za trzy tygodnie rozpocznie się najważniejszy indywidualny cykl na świecie – Speedway Grand Prix, a co za tym idzie poznaliśmy pierwszego zawodnika zaproszonego do rywalizacji za pośrednictwem dzikiej karty. Takową otrzymał Matej Zagar.

Dla Słoweńca to spora szansa na pokazanie się nie tylko kibicom, ale prezesom klubów, bo jak wiemy pozostaje on bez przynależności klubowej, a sprawdzenie się między najlepszymi jest świetnym świadectwem wysokiej formy. Były piąty zawodnik świata również nie bez powodu, może liczyć na dobry występ w Gorican, bowiem jak spojrzymy na ubiegłe lata to właśnie tu Zagar wygrywał etapy Challenge’u, a także docierał dwukrotnie do półfinałów w trakcie rundy SGP.

Pięciokrotny zwycięzca pojedynczych rund Grand Prix przywdzieje numer 16, natomiast jako rezerwowych toru wybrano Matica Ivacica oraz Mariusa Hillebranda. O samych zawodach nieco opowiedziała Darija Pavlica – To będzie szósty raz, gdy SGP zawita w Chorwacji i zawsze jest to wielka przyjemność gościć żużlowców oraz fanów z całego świata podczas inauguracji sezonu. W przeszłości mieliśmy wiele emocji podczas turnieju i jestem przekonana, że teraz będzie podobnie. Ostatnie dwa razy najlepszy był Bartosz Zmarzlik i jestem pewna, że rywale będą chcieli go zatrzymać. Nie mogę się doczekać, aby Was zobaczyć 27 kwietnia! – skwitowała dla fimspeedway.com organizatorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to