Spore zmiany na liście startowej SGP w Vojens!

SGP – Spore zmiany na liście startowej w Vojens.

Kontuzje w ostatnim czasie nie oszczędzają uczestników cyklu Speedway Grand Prix. W Vojens dojdzie aż do trzech zmian na liście startowej!

Od pewnego czasu podczas imprez światowego czempionatu nie widzimy Andersa Thomsena, który zmaga się z poważna kontuzją nogi. 29 – latek robił wszystko, aby stanąć na nogi do rywalizacji przed swoja lokalną publicznością jednak nic z tego. Lekarze są bezwzględni, Duńczyk otrzymał czerwone światło na starty. Z pewnością ta wiadomość smuci organizatorów, kolejny zawodnik czerwono-białych zachęciłby kibiców do zebrania się na trybunach obiektu Sonderjylland Elite Speedway.

Na nieszczęście doszły też kolejne dwie absencje. Mowa oczywiście o Tai’u Woffindenie i Macieju Janowskim. Pierwszy z zawodników Betard Sparty Wrocław swojego urazu doznał podczas ostatniego ścigania na Principality Stadium. Trzykrotny Mistrz Świata na tyle pechowo upadł, że jego ręka uległa złamaniu Popularny „Magic” również może mówić o sporym nieszczęściu, Tuż przed startem w kolejnym biegu półfinałowym Speedway Ekstraligi, awarii uległo jego sprzęgło, przez co na zawodnika upadł ważący blisko 77 kilo motocykl. Ten spowodował uraz stawu skokowego prawej nogi.

Obaj zgłosili już organizatorom swoją absencję przez co na liście startowej dojdzie do sporych roszad. W ich miejsce powołani zostali już Kai Huckenbeck oraz Jan Kvech, dla których będzie to niezwykle istotna szansa na występ w światowym czempionacie. Za Thomsena pojedzie natomiast Andrzej Lebiediew, dla którego będzie to już czwarty z rzędu występ w cyklu SGP.

Postaw mi kawę na buycoffee.to