Bartosz Zmarzlik

SGP – Zmarzlik po wyrównaniu rekordu Golloba: „Jestem bardzo szczęśliwy z tego.”

Speedway Grand Prix Łotwy na owalu w Rydze okazało się dwudziestym drugim turniejem wygranym w karierze przez Bartosz Zmarzlika. Trzykrotny Mistrz Świata wyrównał tym samym rekord Tomasza Golloba.

Tomasz Gollob to postać bardzo ważna dla kariery Bartka Zmarzlika. Legenda czarnego sportu wspierała zawodnika rodem ze Szczecina od samego początku, będąc jednocześnie jego mentorem o czym sam obecny zawodnik Platinum Motoru Lublin wielokrotnie mówił.

Wróćmy jednak do wieczoru na Bikernieki Stadium, kiedy to Bartek wywalczył kolejne zwycięstwo jednocześnie powiększając swoje prowadzenie w cyklu nad drugim Fredrikiem Lindgrenem do 22 punktów. Jak sam zainteresowany przed zawodami mówił, koncentruje się na wykonaniu swojej pracy, a nie na liczbach. Jednak mimo to Zmarzlik był w pełni świadomy czego dokonał.

„Pamiętam to, że gdy zobaczyłem flagę wiedziałem, że wygrałem swoje dwudzieste drugie Speedway Grand Prix, czyli tyle ile mój idol i mentor Tomasz Gollob. Jestem bardzo szczęśliwy z tego. Finał zawsze jest ciężki. Zawsze jest wiele emocji i jest bardzo zadowolony, że udało się minąć Freddiego. To był trudny bieg dla mnie. Następne zawody SGP odbędą się w Cardiff. Zrobimy wszystko, żeby spisać się dobrze tego wieczoru i zobaczymy co się stanie w Cardiff.”

Następnym celem na liście, a zarazem ostatnim jest nie kto inny jak Jason Crump. Australijski Mistrz ma jednak niewielką przewagę, zaledwie jednego więcej wygranego turnieju niż Bartosz Zmarzlik. Rekord może paść już w Cardiff o czym wspominał Bartosz Zmarzlik.

Postaw mi kawę na buycoffee.to