Luke Becker pojedzie w speedwaygp

SGP – Zmiany, zmiany. Debiutant pojedzie w Toruniu!

Druga część cyklu Speedway Grand Prix stanęła w znaczącym stopniu pod znakiem kontuzji zawodników. Przed ostatnią Toruńską rundą na liście startowej dojdzie już nie do trzech, lecz czterech zmian.

Ostatnie kilka rund to nieobecność kilku zawodników. Najdłużej pauzuje już Anders Thomsen, a do tego grona dołączyli niedawno Maciej Janowski i Tai Woffinden. W przypadku dwóch pierwszych panów występy w Toruniu zostały wykluczone już nieco wcześniej, jednak u Brytyjczyka zapowiadało się nieco inaczej. Trzykrotny mistrz świata wrócił na rewanż PGE Ekstraligi, lecz w nim zaliczył groźny upadek, przez który zrezygnował z występu na Motoarenie im. Mariana Rosego.

Wspomnianą trójkę podobnie jak w Vojens mieli zastąpić Huckenbeck, Lebiediew i Kvech. Pech chciał, że Czech podczas treningu przed indywidualnymi mistrzostwami swojego kraju złamał rękę, a jego występ w finale 1. Ligi Żużlowej oraz światowym czempionacie został przekreślony.

Tym samym organizatorzy miejsce na liście startowej zawodów dali Luke-owi Beckerowi! Za jego sprawą USA ponownie wraca do Speedway Grand Prix, a podopieczny Grega Hancock’a zadebiutuje w tak wyśmienitej stawce. 24 – latek z pewnością będzie mógł liczyć na pomoc swojego mentora, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Kalifornijczyk to czterokrotny mistrz świata oraz rekordzista wielu tabel statystycznych SGP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to