Znamy kalendarz SGP 2024

SGP – Znamy przyszłoroczny terminarz.

Promotor najlepszego żużlowego cyklu na świecie długo nie kazał nam czekać na wiadomość o kalendarzu na sezon 2024. Niespodzianką jest jego poszerzenie z dziesięciu imprez do jedenastu.

Jeszcze nie tak dawno świętowaliśmy w Toruniu niesamowity wyczyn Bartosza Zmarzlika, który stał się czterokrotnym mistrzem świata, jednocześnie zrównując się z żywą legendą czarnego sportu Gregiem Hancockiem. Ponadto nasze emocje podsycił serial Canal + o naszym wielkim mistrzu, a teraz Warner Bros Discovery ogłosił przyszłoroczny terminarz, ten zakłada 11 turniejów, po których poznamy indywidualnego mistrza świata.

Na sam początek jak zresztą przywykliśmy najlepsi żużlowcy świata udadzą się do Gorican, aby w Donji Kraljevecu rozpocząć batalię o tytuł czempiona globu, a dokładnie 27 kwietnia. Po dwóch tygodniach rozegra się istne święto na PGE Stadionie Narodowym, kiedy 11 maja nasza trójka reprezentantów powalczy o przełamanie złej passy na największym polskim obiekcie. Już tydzień później cykl powróci do Landshut po raz pierwszy od roku 1997, w którym najlepszy okazał się Hans Nielsen.

Czwarta runda rozegra się po małej przerwie w Pradze, dwa tygodnie później cykl przeniesie się do Malili, a połowę sezonu ujrzymy już w Gorzowie 29 czerwca, po czym nastąpi czas na Speedway Of Nations, ażeby w sierpniu ruszyć z nową parą w Cardiff, dwa weekendy później we Wrocławiu, a następnie tydzień po tygodniu w Rydze i Vojens. Sam cykl zwieńczony zostanie ostatnim turniejem na Motoarenie im. Mariana Rosego w Toruniu 28 września.

W terminarzu znalazły się także młodzieżowe turnieje. SGP2 pierwszy raz pojedzie 6 września w Rydze, drugi w Malili 14 czerwca, a finałem będą zawody w Toruniu 27 września. SGP3 rozegrane zostanie w Gorzowie 28 czerwca, a najmłodszy i debiutujący cykl SGP4 będzie miał miejsce w Szwecji, na obiekcie Dackarny już 15 czerwca.

Kalendarz Speedway Grand Prix 2024:

1. Grand Prix Chorwacji w Gorican – 27 kwietnia

2. Grand Prix Polski w Warszawie – 11 maja

3. Grand Prix Niemiec w Landshut – 18 maja

4. Grand Prix Czech w Pradze – 1 czerwca

5. Grand Prix Szwecji w Malili – 15 czerwca

6. Grand Prix Polski w Gorzowie – 29 czerwca

7. Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff – 17 sierpnia

8. Grand Prix Polski we Wrocławiu – 31 sierpnia

9. Grand Prix Łotwy w Rydze – 7 września

10. Grand Prix Danii w Vojens – 14 września

11. Grand Prix Polski w Toruniu – 28 września

Kalendarz Speedway Grand Prix 2 2024:

1.Speedway Grand Prix 2 Malila – 14 czerwca

2.Speedway Grand Prix 2 Ryga – 6 września

3. Speedway Grand Prix 2 Toruń – 27 września

Finał Speedway Grand Prix 3 – Gorzów – 28 czerwca

Finał Speedway Grand Prix 4 – Malila – 15 czerwca

Maksymilian Grubski, Redaktor ŻużelNews.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to