Gustaw Grahn zawiesza karierę

SGP2 – Gustav Grahn zawiesza karierę!

Takiej wiadomości w środowe południe nie spodziewał się nikt. Utalentowany jeździec ze Szwecji zawiesił swoja karierę, a nie tak dawno ścigał się w Gorzowie podczas drugiej rudny cyklu Speedway Grand Prix 2.

Za pośrednictwem swojego profilu na Facebook’u, Gustav ogłosił swoją zaskakującą i szokującą jednocześnie decyzje. Junior ze Szwecji zdradził, iż spowodowane to jest tylko i wyłącznie sferą mentalną, a nie żadną kontuzją czy urazem.

„To bardzo smutne, ale musiałem podjąć taką decyzję. W tym sezonie radość i motywacja nie towarzyszyły mi tak bardzo, jak w poprzednich sezonach. Przez długi czas nie czułem się dobrze. Walczyłem na różne sposoby, by dalej jeździć na żużlu, ale czuję, że w tej chwili dla własnego dobra, ale i dla zdrowia muszę zrobić sobie przerwę.”

Postawa Szweda w tym roku nie jest idealna, bowiem przeplata on gorsze występy z lepszymi, jednak mimo to w cyklu Speedway grand Prix zdołał wywalczyć dwanaście oczek, co plasuje go na dziesiątym miejsc z realną szansą na zajęcie lepszej pozycji na koniec.  Poza startami indywidualnymi, kibice mogli śledzić go na torach drugoligowych, gdzie w barwach Optibet Lokomotivu Daugavpils prezentował się całkiem przyzwoicie i legitymował się średnią na poziomie 1,467. Na ten czas jednak poprawy swoich wyników się nie doczeka. Jak sam przyznaje celem jest dobre samopoczucie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to