Skład Apatora Toruń na sezon 2022

Skład Apatora Toruń na sezon 2022

Każde okienko transferowe niezależnie od sportu kiedyś musi się zakończyć. Tak też stało się 14 listopada z oknem transferowym po sezonie 2021. Wiele zespołów miało ambitne plany na pozyskanie nowych zawodników na przyszły sezon.  Wspólnie z państwem w naszej serii artykułów przyjrzymy się składom poszczególnych drużyn na każdym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Przyszli

  • Patryk Dudek
  • Emil Sajfutdinow
  • Denis Zieliński

Odeszli

  • Kamil Marciniec
  • Chris Holder
  • Adrian Miedziński

Nie zwalniamy tempa w naszych codziennych podsumowaniach składów po okresie transferowym. Tym razem przyjrzymy się dokonaniom klubu z Torunia, czyli Apatorowi Toruń. Poprzedni sezon bądź co bądź nie był wymarzony dla toruńskich aniołów, wszak zajęli oni dopiero 6 miejsce, które poza gwarantowanym utrzymaniem nic innego nie oferowało.

Wręcz od razu naszym oczom rzucają się dwa głośne transfery Apatora. Bez wątpienia zwiastują one o wiele większe aspirację na walkę o najwyższe cele niż w poprzednim sezonie. Dołączenie do zespołu takich twarzy jak Patryk Dudek czy Emil Sajfutdinow wraz z pozostającymi w klubie Jackiem Holderem oraz Pawłem Przedpełskim musi znacząco odmienić pozycję „Aniołów” w tabeli ligowej w trakcie przyszłego sezonu. Po niezadowalającym sezonie klub zdecydował się opuścić Chris Holder, który wzmocnił beniaminka z Ostrowa Wlkp. Podobnie zrobił popularny „Miedziak”, lecz ten zasilił szeregi Polonii Bydgoszcz. Ostatnim zawodnikiem, który opuścił klub z Torunia jest junior Kamil Marciniec. Ten w przyszłym sezonie wystąpi w barwach Zdunka Wybrzeża Gdańsk.

Kolejnym wzmocnieniem jest również sprowadzenie do Torunia z Bydgoszczy Jewgienija Sajdullina, który może występować na pozycji seniora U-24. Jak wiemy młody Rosjanin z hukiem wszedł na 1 ligowe podwórka swoimi znakomitymi występami w barwach tamtejszej Polonii. Poza tym formacje U-24 stanowić będą Petr Chlupac oraz Robert Lambert.

Formacja juniorska Apatora jest dość szeroka i została wzmocniona dwoma zawodnikami, którzy niedawno otrzymali swoje licencje, a także transferem Denisa Zielińskiego z GKM’u Grudziądz. Trener Bajerski zatem będzie miał do dyspozycji aż 8 juniorów, którymi są: Mateusz Affelt, Kacper Czajkowski, Pascal Krajewski, Krzysztof Lewandowski, Kacper Makowski, Justin Stolp, Denis Zieliński, Karol Żupiński.

Pora na kilka słów podsumowań. Z pierwszej strony klub z Torunia na papierze nie ma słabych stron. Mają bardzo mocnych seniorów z uznanymi nazwiskami na polskim podwórku, a także obytych w pewnym stopniu w ekstraligowych realiach juniorów. Kluczem do sukcesu jak zawsze będzie dobrze przepracowana zima i stabilna forma podczas sezonu. Klub z Torunia na pewno będzie jednym z kandydatów do walki o medale. Wielu ekspertów takich jak Marek Cieślak podkreśla to iż torunianie mogą zaskoczyć niejedną drużynę.