Skład Betard Sparty Wrocław na sezon 2022

Skład Betard Sparty Wrocław na sezon 2022

Każde okienko transferowe niezależnie od sportu kiedyś musi się zakończyć. Tak też stało się 14 listopada z oknem transferowym po sezonie 2021. Wiele zespołów miało ambitne plany na pozyskanie nowych zawodników na przyszły sezon.  Wspólnie z państwem w naszej serii artykułów przyjrzymy się składom poszczególnych drużyn na każdym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Przyszli

  • Bartłomiej Kowalski
  • Francis Gusts
  • Bartosz Curzytek

Odeszli

  • Brak

Na sam koniec ekstraligowych podsumowań okienka transferowego, pora przyjrzeć się poczynaniom Sparty Wrocław. 25-krotny drużynowy medalista mistrzostw Polski nie zaskoczył swoimi ruchami kibiców. Skład z poprzedniego sezonu zachował się w całości co nie dziwi,  poprzedni rok został zwieńczony kolejnym mistrzostwem Polski.

Sternicy klubu postawili na sprawdzone i uznane marki jak Maciej Janowski, Tai Woffiden a także na nowego indywidualnego mistrza świata Artioma Łagutę. W przypadku tego ostatniego możemy, a nawet musimy poruszyć to iż podpisał on kontrakt obowiązujący do sezonu 2024, co jest dość rzadkim precedensem na żużlowym podwórku.

Ponadto niezmiennie na pokładzie Sparty znajdują się w formacji U-24 świetny Daniel Bewley i nieprzewidywalny Gleb Czugunow. W tej formacji ujrzymy także Przemysława Liszkę, który ukończył w poprzednim sezonie wiek juniorski i czeka go najważniejszy rok w jego karierze. Dla każdego juniora przejście z wieku juniorskiego na seniorski wiążę się z dość dużą próbą i wielu młodych zawodników nie potrafi sobie poradzić z narastającą presją. Oczywiście Przemysławowi życzymy jak najlepiej.

Nowymi twarzami w zespole prowadzonym przez trenera Dariusza Śledzia będą Francisc Gusts, Bartłomiej Kowalski oraz Bartosz Curzytek. Pierwszy z nich, czyli młody Łotysz mogący występować na pozycji U-24, przychodzi do Wrocławia z drugoligowego Lokomotivu Daugavpils. Wypływa on na szerokie wody po kilku bardzo dobrych latach na rodzimej ziemi. W ostatnim sezonie notabene notował on średnią biegową na poziomie 1,791. Dwie kolejne addycję do składu wrocławian to wzmocnienia formacji juniorskiej. Szczególnie uwagę przykuwa nazwisko Bartłomieja Kowalskiego, który uznawany jest za jeden z większych młodych talentów z Polski, a teraz pod ręką czterokrotnego mistrza świata Grega Hancock’a może rozwinąć swoje skrzydła jeszcze bardziej niż dotychczas!

Ponadto w formacji juniorskiej oprócz wyżej wymienionych Panów figurują Michał Curzytek, Dawid Rybak, Mateusz Panicz oraz Jakub Wiatrowski.

Ubiegłoroczny mistrz Polski ponownie jest głównym faworytem do sięgnięcia po medal z najcenniejszego kruszcu. Skład zyskał dodatkową głębię, a braków nie ma na żadnych z pozycji. Jeśli nikomu z najważniejszych zawodników nie przytrafi się kontuzja, to Sparta ponownie zdominuję Ekstraligę.