Mateuz Cierniak skomentował wygraną w SoN2

SoN2 – Mateusz Cierniak komentuje wygraną Polaków!

Piątkowy wieczór na torze w Rydze należał do reprezentantów Polski. Nie było mocnych na Mateusza Cierniaka, który skompletował w swoich startach maksymalną ilość punktów.

Od samego początku zawodów indywidualny mistrz świata juniorów sprzed roku sprawował się znakomicie. Jego motocykl wręcz latał po owalu na Łotwie nie dając złudzeń swoim rywalom. Dla fimspeedway.com Mateusz zdradzi swoje odczucia.

„Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Miałem prędkość i bardzo szybki motocykl, ale musiałem zachować cierpliwość i spokój podczas wyścigów. Kiedy miałem wyprzedzać innych, musiałem myśleć sporo, ponieważ jest to bardzo wąski tor i nie możesz popełnić żadnych błędów. Ten owal sprawia, że ścigając się musisz być cierpliwy i dużo myśleć. Oczywiście zakończenie było bardzo dobre dla mnie. Dla Bartka i mnie to ostatni sezon w naszych juniorskich karierach. To świetne dla nas wygrać dziś i zrobić kolejny krok. W następnym roku, Wiktor musi to zrobić.”

Nie zabrakło także komentarza selekcjonera. Rafał Dobrucki nie krył zadowolenia z wyniku swoich chłopców. To już 16 złoto dla Polski w kategorii do lat 21.

„Chce pogratulować chłopakom zdobycia złotych medali. Czujemy wagę tego krążka. Za każdym razem robi się coraz ciężej i ciężej, jednak znowu wygraliśmy! Te zawody są bardzo trudne. Wielki finał to wielki finał. W nim wszystko może się zdarzyć – zerwany łańcuch, przebicie opony lub coś jeszcze innego. Czasem możesz zdobyć złoto lub stracić wszystko.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to