Tauron SEC - Lista startowa zawodów w Bydgoszczy.

Równo za tydzień o godzinie 20. ruszy trzeci finał cyklu Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Organizatorzy przedstawili listę startową na to wydarzenie.

Mistrzostwa Europy po dotychczasowych dwóch rundach malują się w jednoznacznych barwach. Na czele znajdują się dwaj Duńczycy, Mikkel Michelsen oraz Leon Madsen. Pierwszy z reprezentantów kraju Hamleta ma dziewięciopunktową przewagę, a dzięki dobremu występowi w Bydgoszczy będzie mógł spokojnie zapatrywać się na tytuł mistrza. Obrońca tytułu sprzed roku oczywiście nie chce o tym słyszeć i planuje pogoń za swoim rodakiem. Pierwszym z naszych reprezentantów jest Kacper Woryna, który ze stratą dziesięciu oczek do lidera plasuje się na trzeciej lokacie. Dalej odnajdziemy Patryka Dudka na piątej, Janusz Kołodzieja na szóstej, Szymona Woźniaka na dziewiątej czy Kuberę na trzynastej.

Oczkiem uwagi podczas Bydgoskich zawodów będzie bez wątpienia junior Abramczyk Polonii, Wiktor Przyjemski, którego organizatorzy nagrodzili dziką kartą. Osiemnastolatek w obecnej kampanii poczynił olbrzymie postępy nie tylko w lidze polskiej, lecz także poza granicami kraju. Stąd też możemy się spodziewać, że wychowanek Gryfów nie przestraszy się rywali, a będzie rozpychał się łokciami o swoje.

Rywalizacje na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego otworzy bieg z liderem cyklu Michelsenem, który stanie pod taśmą z Lindbaeckiem, Ellisem czy Huckenbeckiem. Podobnie jak rodak, Leon Madsen ustawi się pod płotem w drugiej odsłonie w obsadzie nie gorszej niż pierwsza. Obrońca Tytułu stanie naprzeciwko Worynie, Kołodziejowi oraz Lyagerowi.

Lista startowa 3. Finału Tauron SEC w Bydgoszczy:
1. Antonio Lindbaeck #85 (Szwecja)
2. Adam Ellis #299 (Wielka Brytania)
3. Kai Huckenbeck #744 (Niemcy)
4. Mikkel Michelsen #155 (Dania)
5. Kacper Woryna #223 (Polska)
6. Janusz Kołodziej #333 (Polska)
7. Andreas Lyager #114 (Dania)
8. Leon Madsen #30 (Dania)
9. Patryk Dudek #692 (Polska)
10. Wiktor Przyjemski #16 (Polska)
11. Dominik Kubera #415 (Polska)
12. Dimitri Berge #96 (Francja)
13. Andrzej Lebiediew #129 (Łotwa)
14. Vaclav Milik #225 (Czechy)
15. Jan Kvech #201 (Czechy)
16. Grzegorz Zengota #29 (Polska)
17. Kacper Pludra #17 (Polska)
18. Kacper Łobodziński #18 (Polska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to