Tauron SEC – Zmiany na liście startowej.

Kontuzja Wiktora Przyjemskiego sprawiła, że organizatorzy rundy Speedway Euro Championship musieli zmienić zawodnika zaproszonego za pośrednictwem dzikiej karty. Wybór padł na Szymona Woźniaka.

Przed turniejem wiele mówiło się o występie Przyjemskiego przed własną publicznością w zawodach międzynarodowej rangi. Dla 18- latka miało to być bezcenne doświadczenie, jednak nic z tego nie wyjdzie, przynajmniej nie w tym roku. Uraz jakiego nabawił się junior Abramczyk Polonii Bydgoszcz podczas Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski wykluczył go nie tylko z występu w Tauron SEC, ale także półfinału 1. Ligi Żużlowej.

W tej sytuacji organizatorzy cyklu Mistrzostw Europy swoje zaproszenie wystosowali do Szymona Woźniaka. Wybór nie może dziwić, 30 – latek to wychowanek Polonii Bydgoszcz, a obiekt im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zna jak własną kieszeń. Sam zawodnik ebut.pl Stali Gorzów zaliczy tym samym drugi występ w tegorocznym cyklu. Już wcześniej w roli rezerwowego wystąpił z bardzo dobrym skutkiem w Częstochowie, gdzie zdobywając dwanaście oczek zameldował się na podium.

Dla Woźniaka będzie to także cenne przetarcie przed przyszłorocznym Speedway Grand Prix w którym zadebiutuje jako stały uczestnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to