Stanisław Burza trenerem Unii Tarnów

Unia Tarnów z nowym trenerem!

Włodarzom Tarnowskiego klubu długo nie zajęło szukanie trenera zespołu. Po tym kiedy ogłoszono iż konsultantem zespołu został Marek Cieślak ówczesny trener Paweł Baran zrezygnował ze stanowiska. Zadecydowano, że na stanowisku zastąpi go Stanisław Burza. Poza pierwszym zespołem będzie on również trzymał pieczę na adeptami szkółki żużlowej Unii Tarnów.

Po sezonie 2021 w Tarnowskim klubie doszło do gruntownych zmian. Przeszły one od zarządu, aż po poziom rozgrywkowy. Klub bowiem szumnie zapowiadał walkę o Ekstraligę, a tymczasem.. spadł do drugiej ligi. Większość składu z poprzednich rozgrywek pożegnała się z klubem włącznie z trenerem Baranem. Nowy szkoleniowiec „Jaskółek” to dobrze znana lokalnie postać. Jest on bowiem wychowankiem klubu i wieloletnim reprezentantem.

Warto zaznaczyć, że Burza jest nadal aktywnym zawodnikiem. Ściga się on na długim torze. W poprzednim sezonie zanotował on świetny wynik w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata w Rzeszowie, co zaowocowało jego stałym uczestnictwem w przyszłym cyklu. Poza wspomnianym Burzą sztab szkoleniowy tworzyć będzie Tomasz Proszowski, a pomagać im będzie konsultant Marek Cieślak!