Walasek: “Ciężko nam to idzie, ale będzie coraz lepiej!”

Doświadczony żużlowiec wraz ze swoim zespołem Arged Malesą Ostrów Wielkopolski nie notuję zbytnio udanego początku w PGE Ekstralidze. Póki co przeciwnicy dość wysoko pokonują ostrowian, a sami zawodnicy szukają odpowiednich ustawień. Niespodziewanie obok Chrisa Holdera najlepszym zawodnikiem jest Grzegorz Walasek!

Sam żużlowiec sobie do zarzucenia nic nie może mieć. Objeżdża notorycznie młodszych zawodników przywożąc cenne oczka. Swój ostatni występ tak komentuję: “Udało się dziś dobrze pojechać. Cały czas coś zmienialiśmy, ale zawsze to szło w dobrą stronę i na każdy kolejny bieg było naprawdę fajnie. Dokonałem zmian między czternastym i piętnastym biegiem, ale też pole miałem lepsze. Z tego pierwszego wcześniej startowałem i było widać, że jest troszeczkę lepsze. To również miało duży wpływ.

Walasek uważa, że główną przyczyną ich słabszych wyników jest poszukiwanie przełożenie: “Wydaje mi się, że część zawodników, w tym ja, nie jeździliśmy dawno na torach, które są w PGE Ekstralidze i potrzebowaliśmy przetarcia i lepszego wejścia w sezon u siebie przede wszystkim. Niestety na otwarcie wysoko przegraliśmy. No nic, pozostaje trenować, wyciągać wnioski i próbować różnych przełożeń, coś szukać, zmieniać i liczyć, że to zagra. Musimy przyzwyczaić się do rywalizacji tutaj. Ekstraliga jest troszeczkę inna i ciężko nam to idzie, ale z meczu na mecz będzie coraz lepiej!”