Wybrzeże już nie tak mocne jak przed rokiem!

Start sezonu dla klubu z Gdańska zdecydowanie nie należy do najlepszych. W dotychczasowych dwóch meczach podopieczni Eryka Jóźwiaka ulegli swoim rywalom znaczącą różnicą punktów. Kibiców Wybrzeża nie napawa optymizmem brak lidera z poprzedniego sezonu, który jest wyraźnie zauważalny.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przypomnijmy przed startem sezonu zostało boleśnie doświadczone przez sankcje na rosyjski żużlowców. Tym sposobem utracili swojego najlepszego zawodnika, Wiktora Kułakowa. Naturalnym zastępcą Rosjanina miał być Rasmus Jensen, który poprzednie rozgrywki mógł zaliczyć do bardzo udanych. Jednak ten sezon to zupełnie inny obraz formy Duńczyka jak i prawie większości składu.

Przytoczmy co na ten temat mówi sam szkoleniowiec: “Cała drużyna musi punktować. Nie mamy Wiktora Kułakowa i na pewno ciężko będzie go zastąpić. W tej sytuacji wszyscy muszą robić dwucyfrowe wyniki z tej czwórki(Jensen, Jamróg, Trofimov, Gała) żebyśmy mogli myśleć o pozytywnych wynikach. Na pewno dużo pracy przez Rasmusem, ale nie tylko. Wiktor Trofimow też nie był w najlepszej dyspozycji i nie jest zadowolony ze swojego występu. Każdy ma coś do poprawy, może najmniej Jamróg  bo jest najrówniejszy, ale na pewno też więcej od siebie oczekuje”.