Znamy składy na pierwszy mecz sezonu PGE Ekstraligi!

Hitem rozpoczynającym nowy sezon będzie pojedynek zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa z Fogo Unią Leszno. Podopieczni Piotra Barona w tym spotkaniu wystąpią w mocno odświeżonym składzie, a rezultat poznamy już w piątek!

Lech Kędziora na domowe spotkanie przewidział miejsce w pierwszej parze dla Leona Madsena i niedawnego zwycięzcy turnieju o koronę Króla Bolesława Chrobrego – Bartosza Smektałę. Pod jedenastką i dwunastką ujrzymy Kacpra Worynę i Jonasa Jeppesena. Natomiast numer trzynaście obsadzony został Frederikiem Lindgrenem. Parę juniorską częstochowian tworzyć będą Mateusz Świdnicki i Jakub Miśkowiak.

Po stronie „leszczyńskich byków” nie brakuję debiutantów, jednym z nich jest nowy nabytek klubu David Bellego. Francuz w swoim debiucie na torach ekstraligi wystąpi w parze z Jaimonem Lidseyem. Jeśli chodzi o pierwszą parę stanowi ją doświadczony duet Jason Doyle i Janusz Kołodziej. Pod piątka zobaczymy kapitana Unii Piotra Pawlickiego, który będzie jeździł z juniorami, którzy także zadebiutują na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Są nimi Hubert Jabłoński i Antoni Mencel.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

9. Leon Madsen

10. Bartosz Smektała

11. Kacper Woryna

12. Jonas Jeppesen

13. Fredrik Lindgren

14. Mateusz Świdnicki

15. Jakub Miśkowiak

16.

Fogo Unia Leszno:

1. Jason Doyle

2. Janusz Kołodziej

3. David Bellego

4. Jaimon Lidsey

5. Piotr Pawlicki

6. Hubert Jabłoński

7. Antoni Mencel

8.