Żużel – Debiut marzenie Mathiasa Pollestada.

Na taki mecz Mathias Pollestad na polskich torach czekał długo. Skandynaw wprost wstrzelił się w Krajową Ligę Żużlową, gdzie dla Polonii Piła w swoim debiucie skompletował płatny komplet.

Talent Norwega już jakiś czas temu został wypatrzony przez włodarzy ebut.pl Stali Gorzów. Sam zawodnik w tym czasie był przede wszystkim wiodącą postacią w U24 Ekstralidze, ale na swoje kilka szans w najlepszej żużlowej lidze świata już się doczekał. Mimo to, Pollestad mógł mówić o niedosycie i braku regularnych występów o większą stawkę. Po 19 – latka już przed sezonem zgłaszały się kluby z Metalkas 2. Ekstraligi czy Krajowej Ligi Żużlowej, lecz ebut.pl Stal Gorzów zdecydowała się dopiero w połowie sezonu na wypożyczenie Norwega do Piły – Już zimą szukałem klubu, ale nie udało mi się takowego znaleźć. Rozglądaliśmy się także w trakcie sezonu i wtedy klub ebut.pl Stal Gorzów oraz mój menedżer zaproponowali starty w Pile. Byłem zainteresowany, bo chciałem spróbować czegoś więcej niż U24 Ekstraliga. Myślę, że jazda w Krajowej Lidze Żużlowej jest dla mnie w tym momencie najlepsza – powiedział sam zainteresowany dla klubowej telewizji.

13+2 to rezultat Norwega w swoim debiutanckim meczu i jak przyznaje – Rzeczywiście czuję się trochę jak bohater. To był dobry dzień, szybki byłem na trasie i dobrze wychodziłem spod taśmy. Pojechałem naprawdę dobre spotkanie – podkreślał Pollestad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to