Żużel – Duet z Motoru w Lejonen Gislaved.

Dominik Kubera oraz Mateusz Cierniak ogłoszeni zawodnikami Lejonen Gislaved. Lwy po słabszym roku celują w powrót na szczyt ligowej tabeli.

Dla Dominika Kubery będzie to kolejny sezon w ekipie z Bauhaus-Ligan. Już w minionym roku popularny „Domin” ścigał się w barwach Lejonen i to z powodzeniem. 24 – latek wystartował w dziewięciu spotkaniach, podczas których wywalczył 84 oczka przekładające się na średnią 2,089 pkt/bieg. Kibice liczyli, że włodarzom uda się zatrzymać jednego ze swoich liderów co w rzeczy samej się stało już we wtorek, a Kubera dołączył do Olivera Berntzona i Kacpra Woryny.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy mogli kontynuować współpracę z Dominikiem i jego teamem. Mimo wielkich międzynarodowych sukcesów i statusu gwiazdy w Polsce, w Szwecji zawsze okazywał zaangażowanie na rzecz drużyny. U tego typu zawodników, to nie jest jednak takie oczywiste, ale to coś do czego wszyscy przywiązujemy ogromną wagę. Dominik to typ kapitana zespołu, którego wszyscy słuchają i pod którego są wrażeniem, zarówno na torze, jak i w parku maszyn – czytamy w komunikacie dotyczącym Kubery.

Działacze Lejonen Gislaved zdołali również zatrzymać w sowich szeregach Mateusz Cierniaka. Dwukrotny mistrz świata juniorów miniony rok w Szwecji zakończył z niezłą średnią 1,605 pkt/bieg – Widzimy w nim duży potencjał. Mimo młodego wieku Mateusz stał się naszym podstawowym zawodnikiem, który dobrze radzi sobie na każdego rodzaju torach. Kwestią czasu jest to, kiedy zadomowi się na najwyższym światowym poziomie – napisał klub w komunikacie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to