Emil Sajfutdinow na kolejny rok w Ipswich Witches

Żużel – Emil Sajfutdinow na kolejny rok w Ipswich Witches!

Włodarze angielskiego klubu sprawili swoim kibicom sporo radości ściągając przed sezonem 2023, Emila Sajfutdinowa. Wiemy już, że współpraca trwać będzie także w kolejnym roku!

Jak wszyscy dobrze pamiętamy 2022 r. stanął pod znakiem zakazu startów rosyjskich zawodników w ligach polskich. Nie zrobiono wyjątków nawet dla tych, którzy nasze obywatelstwo mieli. Nimi pochwalić się mogli chociażby ówczesny Mistrz Świata – Artem Łaguta, Emil Sajfutdinow, Wadim Tarasienko czy Andriej Kudriaszow. Po sporych protestach wspomnianej czwórki w trakcie sezonu, na następną kampanie zostali oni dopuszczeni dyrektywą PZM. Natomiast w opozycji do tego pozostawała Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, która podtrzymała zawieszenie ich licencji. Nie stanęło to jednak na drodze do kontraktów w Wielkiej Brytanii, gdzie zaznali jazdy oprócz polskich rozgrywek.

Sajfutdinow na torach brytyjskich odnalazł się jak ryba w wodzie, czego idealnym przykładem była najlepsza w lidze średnia na poziomie 2,676 pkt/bieg. Jak sam przyznał w rozmowie z klubowymi mediami – Jestem bardzo szczęśliwy mogąc być ponownie częścią zespołu i naprawdę bardzo dobrze mi się jeździło w tym roku. Mam nadzieję, że kolejny rok okaże się jeszcze lepszy. Przygotowania do sezonu już rozpocząłem, a sama decyzja o zostaniu była niezwykle prosta. W zasadzie podjąłem ją już przed finałem. Naszym celem na kolejny rok jest wygranie całych rozgrywek – zaznaczył Emil.

34 – latek ponownie jak przed rokiem będzie stanowił o sile zespołu razem z Jasonem Doylem. W minionej kampanii obaj przodowali tabeli najskuteczniejszych – Doyley jest legendą. Świetnie sobie radzi w Anglii jak i w Polsce. To mistrz świata, naprawdę dobrze mi się z nim jeździ. Wiele biegów w tym roku było niezwykle mocnych w naszym wykonaniu i liczę na powtórkę w przyszłym roku. Kiedy jedziemy razem, czasami czeka na mnie i pomaga mi. To naprawdę miłe – podsumował zawodnik popularnych „Wiedźm”.

W ekipie z Ipswich kontrakty podpisali także oprócz wymienionej dwójki, Keynan Rew, Adam Ellis czy chociażby kapitan Danny King.

Postaw mi kawę na buycoffee.to