Żużel - Huckenbeck: “Poszło dobrze”

Za jedynym Niemcem w cyklu Speedway Grand Prix pracowity weekend. W sobotę mierzył się na torze w Gorican, żeby w niedziele poprowadzić swój zespół do ligowej wygranej. Jak sam podkreśla – To jest duże zwycięstwo, co jest dla nas ważne.

Ostatnie dni dla Kaia Huckenbecka były zalążkiem tego z czym będzie musiał sobie radzić w trakcie długiego i intensywnego sezonu. Niemiec najpierw z powodzeniem ścigał się podczas rundy Speedway Grand Prix w Gorican, gdzie uplasował się na szóstym miejscu, a następnie w ligowym spotkaniu. W rozmowie z ekstraliga.pl 31 – latek podkreślał – Moim celem było dostanie się do półfinałów i tak się stało. Myślę, że mały błąd kosztował mnie miejsce w finale – kiedy zostawiłem za dużo miejsca. Jestem zadowolony z pierwszego SGP w roku – z mojego debiutu jako stały uczestnik. Poszło dobrze – powiedział.

Stały uczestnik cyklu zdradził także jaka różnica jest pomiędzy czasówkami przed zawodami, a samą rywalizacją spod taśmy – To jest tylko czas. Podczas wyścigu wszystko jest inne – dużo zależy od startów. Dobrze było być drugim, bo mogłem wybrać jeden z najlepszych numerów – tłumaczy.

Spytany natomiast o ligowe starcie w którym był jednym z liderów Abramczyk Polonii Bydgoszcz odparł – To jest duże zwycięstwo, co jest dla nas ważne. Mamy nadzieję na zdobycie punktu bonusowego w meczu wyjazdowym. Myślę, że to był dobry występ naszej drużyny – każdego z nas – zaznaczył.

Niemiec jednak w pełni usatysfakcjonowany nie był – Mogło być lepiej. Nie czułem się zbyt pewnie. Miałem problemy z ustawieniami. Myślę, że ostatecznie znaleźliśmy odpowiednie rozwiązanie – skwitował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to