Liczą na swoich rywali: "Chcemy normalnej inauguracji"

Żużel – Liczą na swoich rywali: „Chcemy normalnej inauguracji”

Start Gniezno wchodzi w kluczowe etapy przygotowań do sezonu 2024. Radosław Majewski przyznaje, że w klubie dogrywane są sparingi, a także wszyscy trzymają kciuki za Unię Tarnów, aby wystartowała bez większych problemów.

Nie tak dawno żużlową Polskę obiegły szokujące informacje na temat głównego sponsora Jaskółek, Grupie Azoty. Ta w ostatnich latach wpadła w dołek finansowy, a ten z dnia na dzień pogłębia się. Co za tym idzie startu żużlowców z Tarnowa wisi na włosku o czym informował Robert Wardzała. W sytuacji pod ścianą Unia musi szukać szybkich i skutecznych rozwiązań, bowiem do startu Krajowej Ligi Żużlowej już coraz mniej czasu. Kciuki za swoich rywali trzymają w Gnieźnie –   Jest niepokój z tyłu głowy, kiedy czytamy wieści z Tarnowa. Trzymamy jednak kciuki za Unię i mamy nadzieję, że nasz mecz z nimi dojdzie do skutku zgodnie z planem. Chcemy normalnej inauguracji. W każdym razie, póki co zakładamy, że taka będzie – przyznaje na łamach polskizuzel.pl Dyrektor Startu.

Działacz zdradził także, jak przebiegają przygotowania toru do nadchodzącej kampanii – W ubiegłym tygodniu udało nam się założyć bandy. Są po przeglądzie, certyfikat został przedłużony na 2024. Patrzymy na Rzeszów i też chcielibyśmy wyjechać na nasz tor. Na razie jednak pogoda nam na to nie pozwala. Decyzje zapadną w ten weekend. Myślę, że w niedzielę będziemy mogli powiedzieć więcej – rozpoczął Majewski – Już zaczynamy dogrywać sparingi. Chcemy pojechać dwa, trzy spotkania u siebie. Więcej nie, bo sezon startuje dość wcześnie. Niezależnie od informacji napływających z Tarnowa szykujemy się na inaugurację – dodaje.

Dyrektor Gnieźnieńskiego klubu nie ukrywa także w co celują. Skład Startu obok Unii Tarnów czy Polonii Piły wymieniany jest w gronie faworytów. Tak tez sami włodarze uważają – Naszym celem jest dotarcie do finału i walka o awans. Nasz skład się zmienił na lepsze, dlatego chcemy walczyć o Metalkas 2 Ekstraligę. Na razie skupiamy się na finale. Mamy ubiegłoroczne doświadczenia, więc powinniśmy wypaść w nim lepiej niż w 2023. Łatwo jednak nie będzie. Unia Tarnów, Polonia Piła i Niemcy z Landshut to są bardzo mocne ekipy. Liga na pewno będzie ciekawa – podsumowuje działacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw mi kawę na buycoffee.to